Rady a tipy

Droždí prospěje pokožce i vlasům a zrychluje metabolismus

Droždí (neboli kvasnice) hraje důležitou roli v lidské stravě po tisíce let. Je nedílnou složkou při pečení chleba a jiných potravin. A vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, má pozitivní účinky na celý náš organismus. Jíst však samotné droždí nezní moc lákavě. Vyrobte si proto z tohoto malého zázraku nápoj, díky kterému už po dvou týdnech zaznamenáte pozitivní účinky na hubnutí i na celkové zdraví.

Krásné vlasy, nehty a pleť

Droždí je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B (B1, B5, B8 a B9) a řady minerálů, proto je ideálním doplňkem, pokud toužíte po zdravých vlasech, nehtech a pokožce. Kvasnice pomáhají v boji proti vypadávání vlasů tím, že podporují jejich růst. Zároveň díky obsahu vitamínů a bílkovin (keratinu) zlepšují stav nově vyrostlých vlasů. Keratin také podporuje růst nehtů a zajišťuje jejich pevnost. Nehty tak budou delší a nebudou se třepit.

Doporučený článek:  Loupání vajíček už bude hračka. Stačí vzít do ruky jehlu a nebát se ji použít
Zdroj obrázku: Freepik

Droždí je také skvělou volbou pro ty, kteří touží po zdravé pleti bez nedokonalostí. Živiny, které obsahuje, mají neuvěřitelný vliv na krevní oběh, metabolismus a hydrataci pokožky. Antioxidanty a aminokyseliny zase pomáhají při tvorbě kolagenu a pružnosti pokožky, přičemž snižují výskyt akné a občasných skvrn.

Velký pomocník při hubnutí

Největší výhodou pití tohoto nápoje na lačný žaludek je podpora hubnutí. Díky vysokému obsahu vlákniny zlepšuje trávení, což má za následek, že se rychleji cítíme sytí. Omezuje tak naši chuť k jídlu. Jsou-li kvasnice smíchány s vodou, v žaludku se zvětší, a tak zabrání přejídání. Nespornou výhodou je také to, že nápoj z droždí zrychlí metabolismus. Pro nejlepší výsledky ho doporučujeme pít 30 minut před jídlem.

Doporučený článek:  Sprchový kout vyčistí efektivně spojení jedlé sody a octa
Zdroj obrázku: Freepik

Výroba zázračného nápoje

Nejlepší zprávou je, že tento zázračný nápoj si snadno zvládnete vyrobit sami. Zabere vám to jen pár minut, a to doslova:

  1. Kostku droždí rozdrobte a rozpusťte v 50 ml teplé vody.
  2. Následně k rozpuštěné směsi přilejte sklenici teplého mléka.
  3. Pijte ráno na lačný žaludek po dobu dvou týdnů. Poté si udělejte desetidenní přestávku a kúru podle potřeby zopakujte.
Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323245, https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/brewers-yeast, https://www.webmd.com/diet/nutritional-yeast-good-for-you, https://www.microbiologyresearch.org/content/journal/micro/10.1099/00221287-60-1-107?crawler=true