Rady a tipy

Skvrny od ovoce zmizí díky žlučovému mýdlu, octu a horké vodě

Pokud máte doma malé děti, jistě víte, že odstranit skvrny od ovoce, které se jim neustále objevují na oblečení, není vůbec nic snadného. Zejména oblíbené je pak čištění skvrn od červeného ovoce. Jestliže doma děti nemáte nebo už se jim takové nehody moc nestávají, určitě i vám se někdy stane malá nehoda. Jistě už jste zjistili, že nestačí vhodit oblečení se skvrnou do pračky a zapnout ji, ta si s ovocnými skvrnami moc neporadí. Jakým způsobem se tedy dá poskvrněné oblečení zachránit před popelnicí?

Doporučený článek:  Tipy a triky pro čištění horkovzdušné trouby, které šetří čas a energii
Zdroj obrázku: Freepik

Horká voda

Jestli je skvrna od ovoce čerstvá a ještě se nestihla zažrat do látky, nejlepší, co můžete udělat, je kus oděvu okamžitě sundat a namočit jej do horké vody. Nejlépe uděláte, když si nachystáte hrnec a uvaříte vodu v konvi. Jediné, co ještě můžete udělat, je posypat skvrnu solí a třít. Oblečení vyndejte z horké vody až tehdy, když skvrna úplně zmizí.

Ocet

Ocet je velmi dobrý prostředek pro odstranění skvrn od lesních plodů. Nalijte malé množství neředěného octa přímo na skvrnu od lesního ovoce, pak kus oblečení otřete papírovým ubrouskem a nechte několik minut působit. Po této době byste měli skvrnu snadno smýt pod tekoucí vodou. Lépe skvrna půjde dolů v teplé vodě. Pokud skvrna stihla zaschnout, můžete ji na celou noc namočit do roztoku octa a vody, pak skvrna půjde dolů pod tekoucí teplou vodou.

Doporučený článek:  Antivirová ochrana a firewally jsou nezbytné pro prevenci a řešení problémů s malwarem
Zdroj obrázku: Freepik

Žlučové mýdlo

Žlučové mýdlo je dobrým prostředkem pro skvrny z citrusových plodů. Nejprve nechte látku několik minut namočenou v teplé vodě, pak přidejte žlučové mýdlo a látku důkladně vyperte v ruce. Pak už můžete jen sledovat, jak vám skvrna mizí pod rukama. Oblečení můžete vyždímat, pověsit a nechat uschnout. Vidíte, že na všechny skvrny se najde způsob, jakým se jich zbavíte. Červené lesní ovoce je nejvíc odolné, pokud ale víte jak na něj, i to je otázka chvilky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-dried-fruit-stains-1900486