Nezařazené

Zmrzlé kuličky hroznového vína nahradí klasický led do letních drinků

Především v horkých letních dnech si nedokážeme představit drink bez několika kostek ledu. Ty ho během chvíle ochladí na teplotu, která je velmi příjemná na pití a nezbytná k osvěžení. Chladit pomocí ledu můžeme v podstatě jakýkoliv nápoj. Může to být sirup s vodou, koupená limonáda, verze domácích limonád, stejně jako se může jednat o různé alkoholické nápoje. Jak klasické, tak míchané. Ne vždy ale ledem musí být jenom obyčejná kostka zmrazené vody.

Běžný led má nevýhody

I když je klasický led tak oblíbený, má i několik negativ. Led je v podstatě jenom zmrzlá voda. Sice je jednoduchá na přípravu, ale zapomínat nelze na negativa. Pokud led použijeme, je nutné počítat s tím, že dojde ke zředění konkrétního nápoje. Led bude nejenom chladit, ale voda se bude také rozpouštět a tím bude měnit koncentraci původního nápoje. To nemusí být vždy žádané, především u alkoholických nápojů nebo míchaných drinků.

Doporučený článek:  Jak zvolit správný peeling pro pokožku hlavy?
Zdroj obrázku: Freepik

Originální ledy z ovoce

Je však způsob, jak vytvořit led velmi originální a v podstatě jednoduchý. Netvoří se z vody, ale ze známého ovoce. Tím je hroznové víno. Nejenomže můžeme koupit klasické bílé nebo červené. Lze koupit také šlechtěné odrůdy, které jsou bez pecek. A právě tuto variantu na tvorbu netradičního domácího ovocného ledu doporučujeme.

Jenom do mrazáku

Zatímco u běžného ledu je nezbytné mít formy nebo speciální sáčky, u ledu z hroznového vína to není nutné. Jednotlivé kuličky se pouze otrhají, omyjí a nechají oschnout. A potom je dáte do misky do mrazáku. Počkáte, než dokonale zmrznou, a v tu chvíli jsou připraveny k použití. A to je nesmírně jednoduché. Kuličky stačí hodit do jakéhokoliv nápoje. A ten nejenom ochladí, ale po vypití je možné hrozny také sníst a navodit chuťové pohárky třeba na další drink. Tak proč v létě neohromit návštěvu něčím takto originálním? Co není nic drahého a výroba je nesmírně jednoduchá.

Zdroj: https://www.foodrepublic.com/2013/04/08/hack-of-the-day-frozen-grapes-keep-wine-perfectly-chilled/