Stravování

Neprůstřelná káva zrychluje metabolismus a hubnutí

Říká se jí „neprůstřelná káva“ (bulletproof coffee), což zní sice zvláštně, ale není divu. Takto připravený kávový nápoj získává na popularitě v tuzemsku i ve světě, protože podporuje stimulaci mozkových funkcí, zlepšuje koncentraci, ale především pomáhá zhubnout. Jaké výhody přináší pití takto podávané kávy a jak se připravuje, aby chutnala naprosto božsky?

Inspirace z Tibetu

Za receptem na „neprůstřelnou kávu“ stojí bloger a multimilionář Dave Asprey, který se setkal s čajovým nápojem při svých cestách do Tibetu, kde místní obyvatelé ochucují tibetský čaj jačím máslem a mlékem. Nápad na sebe nenechal dlouho čekat, Dave Asprey přišel s vlastním nápojem z kávy, másla a mléka. Dnes je takto připravovaná káva oblíbená po celém světě a po vyzkoušení získává na popularitě. Kromě chuti má totiž i benefity v podobě dodání energie, současně se po její konzumaci hubne. Není proto divu, že se káva stala takovým hitem, že se podává v nejlepších kavárnách v Americe i v Evropě.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzpruha na celý den

Asprey je slavný bloger a vyzkoušel pít kávu i v rámci své diety, sám tak výrazně zhubnul a nebál se o své úspěchy podělit se čtenáři. Kávový nápoj s máslem dodá potřebnou energii, současně dochází ke zrychlení metabolismu a k rychlejšímu spalování tuků. Asprey potvrzuje, že po vypití této kávy se zlepšují kognitivní funkce včetně koncentrace. Své pozorování však nemá potvrzené žádným vědeckým výzkumem, odborníci nadto varují konzumovat tento nápoj namísto snídaně, protože kromě tuků nedodá toto jídlo potřebné živiny.

Recept na neprůstřelnou kávu

Na přípravu kávy podle receptu Davea Aspreyho budete potřebovat:

  • čerstvě uvařenou kávu,
  • 1–2 lžíce nesoleného kravského mléka (nebo ghí),
  • 1–2 lžíce kokosového oleje,
  • podle chuti oblíbené koření (skořici, kardamom, kakao).

Připravenou kávu přelijte do mixéru, přidejte máslo a kokosový olej a mixujte, dokud nevznikne našlehaný nápoj. Pěna musí vzniknout, aby chutnal delikátně. Po přelití do šálku můžete dochutit kořením nebo kakaem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/bulletproof-coffee-benefits, https://daveasprey.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/, https://www.eatingwell.com/article/7797774/what-is-bulletproof-coffee-and-is-it-healthy/, https://www.bulletproof.com/recipes/bulletproof-diet-recipes/bulletproof-coffee-recipe/