Nezařazené

Čtyři časté mýty spojené s holením žiletkou

Chloupky na nohách či v jiných oblastech těla si holí primárně jen ženy. Je to jakýsi dlouhodobý společenský trend. Tohle téma je ovšem opředeno mnoha mýty, které jsme se vám rozhodli osvětlit. Jaké to jsou? To se dozvíte právě teď!

Holení chloupků urychluje vyblednutí opálení

Některé dámy se mohou obávat, že holení ochlupení na nohách může urychlit proces blednutí čerstvého opálení. Pravda je ale taková, že odstraňování chloupků žiletkou na to nemá žádný vliv. Naopak může vylepšit celkový vzhled a stav pokožky na dolních končetinách.

Doporučený článek:  Červená barva nikdy nevyjde z módy

Holení chloupků podporuje vysušování a loupání kůže

Ani tohle není pravda. Jedná se pouze o mýtus. Ve skutečnosti je vlastně holení chloupků v tomto ohledu prospěšné, protože díky němu odstraníte odumřelé kožní buňky stejně jako při peelingu. Ovšem musíte použít vhodný gel či pěnu na holení. Někdy postačí i mýdlová voda. Nikdy se však neholte na sucho, protože byste mohli pokožku poškodit a podráždit.

Holení intimních oblastí chrání před proniknutím patogenů

Jedná se o mýtus. Ve skutečnosti je to právě naopak. Ochlupení v intimní oblasti zabraňuje patogenům v proniknutí do těla, proto je holení v těchto místech prakticky nezdravé. Kromě jiného může způsobovat i zarůstání chloupků. Pravdou ale je, že v dnešní době je moderní se holit.

Doporučený článek:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Ideální je pro ně vodní lázeň
Zdroj obrázku: Freepik

Holení chloupků má vliv na jejich zabarvení a hustotu

I v tomto případě se jedná o mýtus. Pakliže se budete holit pravidelně, nijak zvlášť neovlivníte to, jak budou chloupky zbarvené nebo zda budou husté. Ovšem pro ženy je velmi výhodné vsadit například na odstraňování chloupků pomocí laseru, což je nejdlouhodobější způsob. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že ochlupení významně prořídne.

Jak ošetřit pokožku po holení?

Když se už pustíte do holení chloupků, určitě nezapomeňte ani na následnou péči. Nutné je kůži promazat hydratačním a zklidňujícím krémem či mastí. Také se ihned po holení nevystavujte přímému slunci. Pokožka je totiž velmi citlivá.

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/skin-care/dont-believe-in-these-shaving-myths-and-know-the-facts/