Nezařazené

Během hlazení kočky je vhodné vynechat místa na břiše, tlapkách nebo ocase

Majitelé koček vědí, že každodenní život ve společnosti těchto čtyřnohých mazlíčků umí být velkým dobrodružstvím. Kočky mají charakter, jsou nezávislé (i když obvykle jen na povrchu) a mohou nás naučit mnoho věcí. Například jak nerušeně relaxovat, dobře se bavit a dávat své potřeby na první místo. A pokud nám dovolí, můžeme si užít jejich hedvábnou a měkkou kožešinu.

Terapeutické domácí zvíře

Hlazení kožešiny přináší potěšení nejen kočkám, ale i lidem. Dotýkání se kočky uvolňuje, odstraňuje stres a přináší mnoho výhod pro naše zdraví. Studie ukázaly, že majitelé koček mají menší pravděpodobnost vzniku mrtvice a infarktu. Jsou obecně odolnější než lidé, kteří toto zvířátko doma nemají. Dokonce se během pandemie objevily studie, které tvrdily, že majitelé psů a koček mají menší šanci nakazit se covidem-19.

Doporučený článek:  Jak může jablečný ocet pomoci vašim vlasům?

Kočky mají také rády hlazení, protože jim to připomíná lízání, které si pamatují z období, kdy se o ně ještě starala máma. Buduje v nich pocit bezpečí a kočky jsou zvířata, která mají ráda rutinu a věci, které už dobře znají. Je třeba si však dávat pozor, protože ne každý dotek jim je příjemný. Existují části těla, na kterých je hlazení bude dráždit a nebude pro ně příjemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Mapa na kočičím těle

Kočka má na svém těle zvláštní mapu míst, na kterých chce být hlazená. Nejčastěji to bývá na místech, kde se nacházejí pachové žlázy. Díky tomu na našich rukách zůstává kočičí pach a to kočce buduje ještě větší pocit bezpečí. Kočka si nás jednoduše označkuje svojí vůní. Tato místa jsou na hlavě, mezi ušima, nad nosem, pod bradou a za ušima. Kočky mají rády, i pokud je hladíte po zadní části zad.

Doporučený článek:  Lékařům prý máme říkat vše, ale jsou i chvíle, kdy je dobré držet jazyk za zuby. Jinak hrozí nepříjemnosti

Místa, která kočky nemají rády, se nacházejí na tlapkách a na ocase. Další zakázané místo bývá na břiše. I když najdou se výjimky a některé kočky dovolí svým milovaným osobám, aby je po bříšku hladily. Kočky byste neměli hladit proti směru růstu srsti. Jejich srst rychle elektrizuje a to může být pro ně nepříjemné, až bolestivé.

Zdroj: https://www.gallant.com/blog/where-to-pet-a-cat/