Domov, Rady a tipy

Čištění trouby už nemusí být horor. Ženy s nadšením sdílejí trik, který celou práci usnadní

Každá hospodyně dobře ví, jak může být únavné a dlouhé čištění trouby. Existuje však několik jednoduchých triků, díky kterým to půjde rychle. Důležité je také, čím troubu čistíme a jak často. Pokud se k tomu dostaneme jednou za půl roku, nemůžeme se divit, že nám to zabere i půl dne.

Po každém použití

Nejideálnější by bylo, kdybychom troubu jednoduše vyčistili po každém použití. Tehdy nečistoty ještě nejsou tak zaschlé a lze je snadno vyčistit. Samozřejmě takhle by to fungovalo v ideálním světě. Bohužel dnešní rychlá doba nám to mnohdy nedovolí. Proto se stává, že se k čištění trouby dostaneme, až když nám její stav nahání husí kůži.

Doporučený článek:  Tři pravidla, jak uvařit těstoviny jako v italské restauraci

Málokdo ví, že v mnoha troubách se nachází jednoduché tlačítko, které nám pomůže účinně vyčistit troubu. Ve dveřích trouby se nachází tlačítko, které pomůže snadno a rychle vyjmout sklo na dveřích. Díky tomu můžete sklo na dveřích vyčistit raz dva. Vše, co musíte udělat, je uvolnit šrouby navrchu dveří. Stačí jen dvě otáčky směrem vlevo. Potom musíte kliknout na dvě západky, díky kterým budete mít přístup ke sklu, jež můžete následně jednoduše vytáhnout a vyčistit.

Doporučený článek:  Koupelnu pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo zubní pasta
Zdroj obrázku: Freepik

Čím troubu vyčistit

Spousta lidí se snaží zapečenou špínu vydrhnout násilím a většinou i nevhodným nástrojem. Někteří lidé používají například drátěnku, která ale může troubu nevzhledně poškrábat, nebo dokonce ovlivnit i její fungování. V obchodech se však dají zakoupit čisticí prostředky, které troubu jednoduše vyčistí. Stačí, když nastříkáte větší vrstvu pěny do trouby a necháte několik hodin působit. Po uplynutí času už jen pěnu jednoduše smyjete a troubu ještě dočistíte čistou vodou.

Pokud neradi používáte chemické prostředky při čištění domácnosti, bude vám stačit i obyčejná sůl. Stačí, když vnitřek trouby trochu navlhčíte a nahrubo posypete obyčejnou kuchyňskou solí. Ta se postará i o nejhorší nečistoty. Nechte působit několik hodin. Potom jen odstraňte sůl a vyčistěte troubu vodou nebo jemným prostředkem na čištění, který běžně používáte. Vaše trouba bude vypadat jako nová.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-oven-door