Rady a tipy

Černé oblečení může roky vypadat jako nové. Blednutí zabrání nejoblíbenější nápoj světa

Černé nebo tmavé oblečení by mělo být nedílnou součástí každého šatníku, protože ho můžete snadno kombinovat s ostatními kousky, působí elegantně a pomůže vám skrýt nedostatky vaší postavy. Černé oděvy jsou univerzální, ale postupem času začnou blednout v důsledku častého praní. Jednou za čas se s nimi proto musíme rozloučit a nakoupit nové. Dobrou zprávou je, že černou barvu můžete poměrně snadno oživit a prodloužit svému oblečení život.

Proč černé oblečení ztrácí svou barvu?

Důvodů, proč k tomu dochází, je mnoho. Většinou si za to můžeme ale sami. Mezi nejčastější důvody patří použití nesprávného pracího prostředku nebo jeho nadměrného množství. Vyblednout ale může také v přetížené pračce nebo jednoduše kvůli špatné kvalitě barviva nebo látky. Obnovit původní barvu svého oblíbeného oblečení můžete, když víte, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalý způsob, jak můžete oživit černou

Jestli chcete své oblečení chránit nebo se vám zdá, že už nevypadá jako dřív, můžete použít osvědčenou metodu. Potřebovat k tomu budete jen kávu nebo černý čaj. Uvařte silný šálek některého z těchto nápojů a nalijte ho do přihrádky na prací prostředek nebo přímo do bubnu pračky. Jestli chcete jen zabránit vyblednutí, bude vám stačit půlka šálku. V případě kousků, které již začaly blednout, můžete klidně použít celý šálek kávy nebo černého čaje.

Na co si musíte dávat pozor?

Tato metoda je neuvěřitelně účinná, ale musíte na něco pamatovat. V první řadě nikdy nezapomínejte odstranit kávovou sedlinu, protože její přítomnost v pračce nebude fungovat. Může ji ucpat nebo poškodit filtr. Druhým pravidlem je, že metoda bude efektivní pouze u černých nebo velmi tmavých látek. Barevné, světlé nebo bílé oblečení vám může velmi jednoduše zničit. Dávejte si proto pozor, abyste do pračky skutečně dali jen velmi tmavé oblečení. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a nebudete litovat.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/laundry/how-to-keep-your-black-clothes-looking-their-best/