Zdraví, Životní styl

Spánek s otevřeným oknem má úžasné účinky na zdraví. Bohužel ale ne vždy

Mnoho lidí přemýšlí nad tím, jestli by měli přes noc nechávat otevřené okno, anebo si jen vyvětrat před spaním a potom ho zavřít. Dobrou zprávou je, že odborníci v tomto ohledu mají naprosto jasno. Spánek s otevřeným oknem má úžasný vliv na zdraví, ale v některých situacích byste to dělat neměli, protože si můžete naopak uškodit.

Logika nám říká, abychom před spaním zavřeli okno a šli spát. Hodně lidí se obává nízkých teplot, průvanu, hluku, znečištění vzduchu a mnoha dalších faktorů. Ve velkých městech je to jistě pochopitelné, ale pro mnoho lidí bude otevřené okno přes noc skvělou možností, jak posílit své zdraví. Podívejme se, proč byste měli okno pravidelně otvírat.

Svěží a chladný vzduch má úžasný vliv na zdraví

Otevřená okna zajistí skvělé proudění vzduchu v místnosti, kde spíte. To je velmi důležité pro regeneraci organismu a kvalitu spánku. Noční vzduch je navíc obvykle vlhký, což vám usnadní dýchání a vaše tělo si bude moci více odpočinout. Jestli se i přesto probouzíte s nepříjemným škrábáním v krku, měli byste uvažovat o koupi kvalitního zvlhčovače vzduchu.

Zdroj obrázku: Freepik

Eliminace oxidu uhličitého

Velké množství oxidu uhličitého je pro naše zdraví nebezpečné. Během dne se v našem domově hromadí. To znamená, že byste před spaním měli alespoň vyvětrat, abyste snížili jeho množství. Ideálně si otevřete okno přes noc, abyste měli dostatek čerstvého vzduchu. Díky této jednoduché činnosti zlepšíte kvalitu svého spánku.

Kdy okno nechat zavřené?

Pro jedince uprostřed velkého města by mohla být vysoká hladina znečištění vzduchu škodlivá, takže byste ji měli neustále kontrolovat. Okno nechte přes noc zavřené také během tuhé zimy, silného větru a deště. Ani jeden z těchto faktorů nebude přínosný pro vaše zdraví. Vlhkost může být kvůli tomu příliš vysoká, průvan příliš silný a teplota moc nízká.

Zdroj: https://homelyville.com/leaving-windows-open-at-night/