Zdraví

Pomerančový olej zklidní mysl a uleví tělu po náročném dni. Snadno ho vyrobíte v pohodlí domova

Vyrobte si pomerančový olej. Recept je poměrně jednoduchý a jeho účinky jsou neocenitelné. Olej má nádhernou citrusovou vůni, kterou uvolňuje postupně, zklidňuje nervy a tiší úzkost. Stačí ho smíchat s nosným olejem, například s olivovým, a potřít s ním spánky nebo ho přidat do koupele pro uklidňující efekt.

Pomáhá na bolavé svaly

Pomerančovým olejem můžete potřít bolavé klouby a svaly. Stačí ho smíchat s nosným olejem, aby nedošlo k podráždění pokožky, a nanést na postižená místa. Uleví od bolesti. Má blahodárné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Tyto vlastnosti jsou užitečné pro čištění a ošetření drobných ran, vždy ho ale používejte ve zředěné formě.

Doporučený článek:  Rýžová mouka je zdravější alternativou ke klasické pšeničné

Pomerančový olej je populární v aromaterapii. Jeho vůně zlepšuje náladu, podporuje relaxaci a klid v duši a může působit i jako přírodní afrodiziakum. Na rozdíl od lidí ale hmyzu moc nevoní, proto se hodí k odpuzení roztočů, blech, vší, klíšťat a komárů. Pomerančový olej se dá po smíchání olivového oleje použít k čištění dřeva. Vyrobit si z něj můžete domácí a přírodní osvěžovač vzduchu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmírňuje plynatost a trávicí obtíže

Tento olej se dá používat i vnitřně. Užívejte jen pár kapek denně. Budete tak předcházet plynatosti a zažívacím potížím, případně je redukovat. Pomerančový olej podporuje močení a očišťuje tělo od toxinů. Dejte ale pozor, protože zvyšuje chuť k jídlu. Zároveň ale posiluje imunitní systém a metabolismus.

Doporučený článek:  Šetření na vytápění lidem jenom prospěje. Nízké teploty jsou plusem pro peněženku i zdraví

Vyrobte si tento olej sami doma. Potřebovat budete kůru ze dvou až tří pomerančů, sklenici olivového nebo slunečnicového oleje a malou sklenici se šroubovacím uzávěrem. Pomerančovou kůru nakrájejte na kousky a dejte do sklenice. Přelijte ji olivovým olejem tak, aby byla zcela potopená. Nádobu uzavřete a postavte na slunný parapet. Nechte tam sklenici měsíc, jen ji čas od času protřepte, aby se ingredience promíchaly. Po měsíci olej slijte přes gázu do lahve z tmavého skla.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Extract-Oil-from-Orange-Peels