Zdraví

O uši je důležité správně pečovat po koupeli i při hlasité hudbě

Předejít problémům spojeným s ušima není vůbec nic těžkého. Pokud po koupeli trpíte na zalehlé uši, nepříjemný tlak a další problémy, které mohou vyústit v problémy jako třeba zánět středního ucha, měli byste změnit pár základních návyků, které jsou spojené s péčí o uši po koupeli. Všechny tipy, které vám pomohou předcházet problémům s ušima, najdete sepsané v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vezměte si na pomoc olivový olej

Olivový olej je dobré používat preventivně jednou za dva týdny. Pokud v uších ale ucítíte nepříjemný tlak dříve, použijte ho pokaždé, když se uši ozvou. Olivový olej používejte každé 3–‍4 dny po sobě. Každý den nakapejte 3 kapky olivového oleje do každého ucha. Olej kapejte do uší večer těsně předtím, než si půjdete lehnout. Pokud máte místo olivového oleje doma mandlový, můžete použít i ten.

Doporučený článek:  Včelí pyl posiluje imunitu, je plný důležitých vitamínů

Po koupeli dobře sušte

Velmi důležité je uši po každém koupání pořádně a důkladně vyčistit. Uši nesušte jen zvenku, je velmi důležité věnovat pozornost i vnitřní straně uší. Sušení ručníkem může být poměrně náročné, ale když použijete obyčejný papírový kapesník, jistě uši vysušíte perfektně i zevnitř. Pokud se stane, že se do ušního mazu dostane voda, kterou nevysušíte, maz nabývá na velikosti, může být nepříjemný, ale hlavně vám dokáže pěkně zhoršit sluch.

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte uši před silnými zvuky

Jak jistě všichni víme, pro uši jsou příliš hlasité zvuky velký problém. Měli byste se proto vyhýbat místům, jako jsou třeba koncerty a hudební festivaly. Jestli chcete zvýšit bezpečí svých uší ještě víc, zakrývejte si je pokaždé, když uslyšíte nějaké příliš hlasité zvuky, např. projíždějící sanitku, stavební práce či jiné. Stačí na chvíli zakrýt uši dlaněmi, a až zvuk přejde, dlaně opět uvolnit. Pokud se ke svým uším budete chovat zodpovědně, jejich zdravotní stav bude zaručeně mnohem lepší než doposud.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/swimmers-ear/symptoms-causes/syc-20351682, https://www.medicalnewstoday.com/articles/326304, https://hearingaidsystems.com/blog/swimmers-ear-can-lead-to-temporary-hearing-loss, https://www.cdc.gov/nceh/hearing_loss/how_does_loud_noise_cause_hearing_loss.html