Rady a tipy

Domácí masky vlasy posílí a vrátí jim život

Vlasy dostávají zabrat po celý rok – v zimě je trápí mínusové teploty, v létě naopak horka. Časté mytí vlasů, fénování a jejich úprava také přispívají k tomu, že jsou vlasy slabé, jemné a rostou pomaleji. Jak jim pomoci přírodními prostředky se dozvíte v článku. Použít přitom můžete věci, které najdete doma nebo je za levné peníze koupíte.

Tyto triky jsou osvědčené stovkami žen

Pokud vám vlasy začnou vypadávat, je nejvyšší začít pátrat po příčině. Musíte vlasy vyživit, nejlépe přírodními prostředky, které jsou k vlasům citlivé a nejsou plné chemických látek, které je mohou ještě více poškodit. Můžete smíchat lžíci jojobového oleje se lžící medu a nechat v mikrovlnné troubě asi patnáct sekund zahřívat. Po vyndání přidejte lžíci gelu z aloe vera, jedno vejce a šalvějový olej. Promíchejte, naneste na vlhké vlasy a nechte dvě hodiny působit.

Doporučený článek:  Řešit bolest hlavy prášky je zbytečné. Jednoduchá masážní technika přinese rychlou úlevu
Zdroj obrázku: Pixabay

Nakonec vlasy opláchněte a umyjte svým šamponem. Smíchat můžete také přírodní jogurt s vejcem, banánem, lžičkou citronové šťávy, olejem s vitaminem E a čtyřmi kapkami oleje z čajovníku, který se v poslední době těší velké oblibě. Hmotu naneste na vlasy, nechte 15 minut a poté zalijte vlažnou vodou. Dobrý je ricinový olej, který se používá nejen na vlasy, ale podpoří také růst řas.

Oblíbené jsou oplachy, které vlasům dodají lesk a sílu

Na hrubé vlasy bez lesku můžete použít masky s citronovou šťávou, která je znovu obnoví. Zkuste smíchat vaječný žloutek, citronovou šťávu a olivový olej. Naneste tentokrát na suché vlasy a nechte působit asi hodinu. Následně umyjte šamponem a hned poznáte rozdíl, vlasy budou jako od kadeřníka.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma
Zdroj obrázku: Pixabay

Pro měkčí a lesklé vlasy smíchejte půl litru vody s půlkou citronu nebo 1/3 hrnku octa. Promíchejte a dejte oplach na vlasy. Výborný je kokosový olej, který můžete použít nejen na vlasy a tělo, ale také na vaření. Vetřete ho do vlasů, zabalte do fólie a nakonec do ručníku. Můžete nechat klidně celou noc, ráno si vlasy umyjte dvakrát.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/top-20-natural-ways-for-great-hair/articleshow/17474619.cms