Rady a tipy

Vyhnat komáry z domova pomůže obyčejné pivo. Recept ze tří ingrediencí bude stále po ruce

První komáři se objevují v dubnu, v květnu se už ale můžeme začít těšit na jejich prudké nálety, zejména pak ve večerních hodinách. Komáři po nás půjdou nejen u vody nebo v lesích, ale i na dvorcích a balkonech. Jak se s nimi vypořádat?

Komáři obtěžují na každém kroku

Komáři preferují mokřady a bujnou vegetaci, ale smutnou pravdou je, že je v létě můžeme snadno potkat i ve městech a v našich domácnostech. Komáři milují vydatné srážky a při menších povodních a záplavách můžeme počítat i s opravdovou invazí tohoto hmyzu. Kromě toho ale mají také velmi rádi vysoké teploty přesahující 25 stupňů Celsia. Přesto mohou samice tohoto druhu přežít i extrémně drsné povětrnostní podmínky, a dokonce i teploty pod nulou.

Doporučený článek:  Slimáky ze zahrady vypudí skořice a pálivá paprika

Lidskou krví se živí pouze samice. Právě díky ní dokážou naklást plnohodnotnější vajíčka, ze kterých se později vylíhnou larvy. Samci jsou méně škodliví – živí se nektarem a jejich jediným úkolem je oplodnit vajíčka, později hynou. Komáři dokážou zkazit dovolenou nebo i víkendový relax na zahradě. Jak se jich efektivně zbavit?

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte efektivní metodu, jak s komáry zatočit

Jedním z účinných způsobů, jak se zbavit dotěrných komárů, je pivo. K přípravě pasti na tento otravný a bodavý hmyz budete potřebovat:

  • půl sklenice piva,
  • půl šálku ústní vody,
  • jednu čajovou lžičku suchého droždí.
Doporučený článek:  Tulipány ve váze potřebují prostor, jejich čerstvost prodlouží cukr nebo aspirin

Všechny ingredience smíchejte v malé misce dohromady a výslednou směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Připravenou směs nastříkejte na balkon nebo na terasu. Směs můžete přelít i do rozpůlené PET lahve – na internetu najdete spoustu videí, která vám umožní připravit účinnou past na komáry. Komáři se v takové lahvi snadno utopí a nebudou vás obtěžovat.

Chraňte se před bodnutím

Před komáry je dobré se pečlivě chránit, protože mohou přenášet i nebezpečné nemoci. Rozhodně tedy neleňte a naučte se účinné triky, které vás uchrání.

Zdroj: https://www.tactical.com/mosquito-trap/