Rady a tipy

Nadměrné pocení má snadné řešení. Pomůže malá změna jídelníčku a kouzelný čaj

Hyperhidróza rukou nebo nohou je problémem mnoha lidí. Jak se s tím vypořádat? Ukazuje se, že východiskem může být použití jedlé sody. Jak to funguje a co můžete udělat, aby vám to od nadměrného pocení konečně pomohlo? Existují i další metody, které pomůžou.

Jak postupovat

Večer rozpusťte vrchovatou lžíci jedlé sody v 0,5 litru teplé vody. Důkladně směs promíchejte, aby se soda dobře rozpustila. Připravte si malé gázové nebo vatové tamponky, které umístíte mezi prsty u nohou. Jakmile roztok vychladne, namočte do něj gázu nebo vatové tampony a přebytečnou vodu lehce vymačkejte. Ve zbývajícím roztoku si umyjte nohy a lehce je osušte papírovou utěrkou. Poté si mezi prsty vložte tamponky a přes noc si nasaďte tenké bavlněné ponožky. Ráno sundejte. Tuto ozdravnou kúru opakujte třikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

I jídlo pomůže

Nadměrné pocení je vždy problém, který je třeba řešit. A to nejen tak, že jej budete zmírňovat, také je potřeba zavést správnou a vyváženou stravu. K vyšší míře pocení totiž mohou přispívat některé pokrmy, zvláště ty pikantní a kořeněné. Zkuste také omezit nikotin a alkohol. Hlídejte si příjem surovin, které způsobují zápach, tedy zejména česneku nebo cibule či pivovarských kvasnic.

Šalvěj je silný bojovník proti pocení

Tradičním přírodním prostředkem je právě šalvěj lékařská, která umí zmírnit také pocení ze stresu. Pomoci může méně známý yzop lékařský, který ovlivňuje pocení přímo přes centrální nervový systém. Je dobré kombinovat účinky yzopu a šalvěje – tato kombinace je neporazitelná. Zkuste ji konzumovat například ve formě nálevu. Čaj připravte v poměru 2 : 1 ve prospěch šalvěje a popíjejte jej během dne po malých doušcích. Je však nutné vybrat kvalitní byliny a postupovat správně při přípravě čaje, aby byly výsledky co nejlepší a trvalé.

Zdroj: https://thompsontee.com/blog/13-natural-ways-to-stop-sweating/