Krása, Životní styl

Příjemné ranní rituály zatočí s kily navíc. Těšit se můžete na rychlý metabolismus a dobrou náladu

Jaký vliv má ranní rozcvička, pravidelný spánkový režim nebo sklenice vody nalačno na udržení štíhlé linie? Překvapivě docela dost. Odborníci na výživu a trenéři tvrdí, že jednoduché každodenní návyky nám pomohou shodit zbytečné kilogramy nebo si váhu alespoň udržet. Vybrali jsme pro vás několik nejjednodušších.

Vstávejte pravidelně

Lékaři a odborníci na výživu už dlouho prosazují názor, že bychom měli každé ráno vstávat ve stejnou dobu a také se vyhýbat oddalování budíka. Neustálé prodlužování spánku signalizuje tělu jeho nedostatek a to silně souvisí s přibíráním na váze. Časné vstávání má také pozitivní vliv na duševní pohodu a umožní skutečně relaxovat. Podmínkou je ale chodit spát dostatečně brzy, aby tělo dostalo potřebné množství zdravého spánku.

Doporučený článek:  Recept na rychlé usnutí a kvalitní spánek je jednoduchý. Stačí otevřít okno

Výživoví poradci se přou, zda sklenice vody (například s plátkem citronu) ráno nalačno pomáhá zhubnout. Vše nasvědčuje tomu, že na organismus působí velmi dobře. Ráno jsme dost dehydratovaní, takže když sáhneme po vodě, uhasíme žízeň. Když místo toho hned začneme jíst, tělo zamění žízeň za hlad, a tedy bude náchylnější k nabírání kil.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si krátkou rozcvičku

Nevynechávejte ranní rozcvičku. Dokonce i jen pár kliků, dřepů či výskoků pomáhá zrychlit metabolismus a dlouhodobě shazovat přebytečná kila. Rozcvička nahradí ranní kávu, jelikož zvyšuje energii. Skvělou volbou je ranní tabata, zeštíhlující trénink, který výrazně zrychlí metabolismus. Trvá pouhé čtyři minuty a výrazně zlepší kondici.

Doporučený článek:  Tipy, jak zvládnout všechny výzvy mateřství v klidu

Pravidelné procházky mají rovněž příznivý vliv na štíhlou linii. Pro zrychlení metabolismu a snížení přebytečných kil nemusíme každý den intenzivně běhat nebo cvičit. Chůze dodává energii, snižuje stres a zlepšuje náladu. Také omezte cukr a bílou mouku. Takové výrobky ztěžují hubnutí, ale nemusíte se jich vzdávat úplně. Budete se cítit lehčí a energičtější, což vás bude motivovat k dalším změnám.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/obesity/ss/slideshow-morning-habits-to-lose-weight