Krása, Stravování, Zdraví

Pro krásnou postavu, sametovou pleť a dobrou náladu: kvasnicový nápoj po ránu je zázrak

Kvasnice jsou vynikajícím zdrojem vitaminů a minerálů. Ne každý však ví, že je lze použít i mimo kuchyni. Jsou také ideální pro péči o pokožku a vlasy. Můžete si z nich připravit domácí kosmetiku a nápoje, abyste zlepšili stav své pokožky.

Vlastnosti droždí

Droždí je přísada, která by se měla objevit nejen v naší kuchyni, ale také v domácí lékárničce a kosmetické tašce. Ne každý ví, že kvasinky, jednobuněčné houby, jsou cenným zdrojem látek důležitých pro naše tělo. Kvasnice jsou bohaté zejména na vitamin B1 (thiamin), vitamin B2 (riboflavin), vitamin B3 (niacin), vitamin B4 (cholin), vitamin B5 (kyselina pantothenová) a vitamin B7 (biotin).

Doporučený článek:  Lahodná a nadýchaná rýže vykouzlí z obyčejné přílohy pochoutku. Postup zvládne každý

V jejich složení můžeme nalézt i draslík, vápník, hořčík a zinek. Díky svému vynikajícímu obsahu je droždí nejen součástí potravinářských výrobků, ale také doplňků výživy. Doporučuje se například v případě problémů s imunitou i při poruchách trávicího systému. Je nápomocné při silné plynatosti, bolesti břicha, zvracení nebo průjmu. Kvasinky se používají také v kosmetickém průmyslu. Můžeme je najít například v kosmetice pro péči o vlasy nebo obličej.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace kvasnicového nápoje

Můžete si také připravit vlastní kosmetiku a lektvary pro péči z droždí. Kvasnice jsou všeobecně dostupné, přírodní, a co je důležité, velmi levné. Kvasnice se nejčastěji používají pro domácí masku, ale ne každý ví, že z nich můžete připravit i speciální nápoj s léčivým účinkem. Jeho působení potěší i lidi, kteří pečují o krásnou a zdravou pokožku. Nápoj bude dobře fungovat zejména pro mastnou pleť náchylnou k akné.

Doporučený článek:  Paronychie je víc než obyčejná plíseň. O nemocné nehty je třeba co nejlépe pečovat

Minimalizuje akné, čistí pokožku a léčí záněty. Kvasinkový nápoj konzumovaný před snídaní na prázdný žaludek účinně sníží chuť k jídlu, a proto se doporučuje lidem na dietě při hubnutí. Pití kvasinek také snižuje únavu, dodává energii a pozitivně působí na náladu. Doporučuje se nápoj pít jednou denně. Taková léčba by neměla trvat déle než několik týdnů, maximálně jeden a půl měsíce.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/food/a26814464/nutritional-yeast-benefits/