Domov, Rady a tipy

Plácačky jsou zbytečné. Proti mouchám fungují jednoduché pasti, rostliny a příjemné vůně

Přírodní metody v boji proti mouchám jsou velmi jednoduché a pro mnoho lidí také příjemné. Kromě toho jsou bezpečné, nezávadné a mnohem levnější než chemické prostředky. Na první pohled nejsou mouchy nebezpečné, ale ve skutečnosti mohou přenášet patogenní mikroorganismy. Jejich bzučení je navíc velmi nepříjemné a dokáže zkazit celý večer. Jak se tohoto hmyzu zbavit?

Mouchy v domě jsou velmi nepříjemný problém

Mouchy jsou doma velmi nepříjemné, protože se těžko chytají a jejich bzučení nás může obtěžovat nejen při sledování filmu, ale také při spánku. Mouchy sice nekoušou, ale přesto mohou být zdraví nebezpečné. Záleží na tom, čím se mouchy živí a jak žijí. Podle toho nemusí, ale mohou přenášet patogenní mikroorganismy nebezpečné pro lidské zdraví.

Doporučený článek:  Pro přípravu piškotového korpusu je zásadní poměr jednotlivých surovin
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody proti mouchám

V první řadě byste měli mouchám zabránit, aby se dostaly do vašeho domova. Instalovat můžete speciální sítě, ale ani to nemusí pomoci na 100 procent. Z tohoto důvodu byste měli znát spolehlivé prostředky, kterými si od nepříjemného hmyzu pomůžete. Smíchejte v misce pár lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem. Rozmístěte misky po bytě a čekejte, až se mouchy chytí samy.

Další možností je pořídit si mucholapku podivnou (Venus). Tato rostlina láká mouchy i další hmyz pomocí sladkého nektaru, který produkují vnitřní (červené) strany listů. Jakmile se tam hmyz dostane, aktivují se smyslové chloupky rostliny. Ta se ihned uzavře, mouchu udusí a poté ji začne trávit. Nejen že budete mít doma mnohem méně hmyzu, ale také krásnou a zajímavou rostlinu.

Doporučený článek:  Po bodnutí komárem není nutné běžet do lékárny. Alergické příznaky zmírní domácí medicína

Které vůně mouchy nesnáší?

Mouchy nemají rády určité pachy. Vyzkoušet můžete misku nebo skleničku s vanilkovým olejem nebo vonné svíčky. Nejlepší je vůně hřebíčku nebo levandule, které mouchy zaručeně odradí. Mnohem raději se přesunou do jiného domova nebo ven, kde budou obtěžovat někoho jiného.

Zdroj: https://www.rentokil.co.uk/flies/how-to-get-rid-of-flies/