Krása

Zima je pro vlasy náročná. Díky intenzivní regenerační kúře budou znovu silné a plné lesku

Jaro je období velkých změn a řada z nás se po zimním spánku začne starat více o sebe a své tělo. Stojí za to věnovat pozornost i našim vlasům, které po zimě potřebují péči a výživu. Toto roční období je k vlasům velmi laskavé, protože je netrápí štiplavý mráz ani je nevystavujeme slunečním paprskům.

Jarní péče o vlasy

Na začátku je třeba posoudit celkový stav vlasů. Pokud jsou vysušené, je to znamení, že potřebují hlubokou hydrataci. Po zimě mohou být konečky roztřepené a polámáné, což znamená, že vlasy potřebují regeneraci. Pokud vaše vlasy postrádají lesk a jsou křehké, měli byste použít hydratační kosmetiku, jako například masku na vlasy. Tu si nemusíte kupovat, snadno si ji vyrobíte i doma. Bude to levnější a k vašim vlasům šetrnější než kupované masky s různými chemickými přísadami.

Doporučený článek:  Domácí maska na obličej a vlasy z vlašských ořechů je jednoduchá a účinná

Budete potřebovat 20 gramů kokosového oleje, 5 ml arganového oleje, 5 ml jojobového oleje, několik kapek ricinového oleje a 20 ml kokosového mléka. Složky smíchejte v pořadí, jak jsou uvedeny. Potom směs aplikujte na suché a rozčesané vlasy a nechte 15 minut působit. Po uplynutí času vlasy omyjte jemným šamponem a poté je osušte. Výsledku si všimnete okamžitě. Vlasy budou lesklé a měkké na dotek. Kúru opakujte alespoň dvakrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Musí se zachovávat rovnováha mezi zvlhčováním a vyživováním vlasů

Vlasy je dobré olejovat. K tomu jsou ideální přírodní oleje. Nejčastěji se používá avokádo, mandlový a slunečnicový olej. Opakujte tento proces jednou týdně. Naneste olej po celé délce vlasů a nechte půlhodinu působit. Nakonec si vlasy umyjte šamponem. Na trhu existuje mnoho přípravků na oplachování vlasů. Hlavním úkolem oplachů je výživa vlasů a regenerace po zimě.

Doporučený článek:  Paronychie je víc než obyčejná plíseň. O nemocné nehty je třeba co nejlépe pečovat

Pro to, aby vaše vlasy vypadaly perfektně, si musíte dávat pozor i na svou stravu. Změna stravovacích návyků výrazně změní také kvalitu vašich vlasů. Do jídelníčku byste měli především zahrnout vitamíny A, E, C a vitamíny skupiny B. Díky těmto vitamínům budou vaše vlasy posílené a vyživené. Z minerálů určitě doplňte měď a zinek, protože ty jsou stavebním kamenem vlasů. Železo se podílí na tvorbě keratinu. Proteiny hluboce hydratují prameny a tvoří jejich ochrannou bariéru.

Zdroj: https://sleekehair.com/blogs/making-waves/best-spring-hair-care-tips-how-to-get-healthy-hair-this-spring