Krása, Rady a tipy

Zarostlé chloupky dokážou potrápit. Pomoc přinese peeling, čaj nebo ocet

Zarostlé chloupky jsou velkým problémem, i když je často neviditelným. Chloupek, který zaroste, pekelně bolí a může napáchat velké škody. Objeví se většinou v případě, kdy chloupky odstraňujeme i s kořínky. Nejedná se přitom jen o ženský problém, zarostlý chloupek může trápit také muže.

Na místě chloupku červené skvrny a černé tečky

Pokud se vám „povedl“ takový kousek a zarostl vám chloupek, určitě bude místo zarudlé, červené, možná se objeví i černé tečky. Kůže může otéct a bude podrážděná, místo může také svědit a tím, že si ho budete škrábat, si ho ještě více podráždíte. V takovém případě je nutné použít nejlépe domácí metody ošetření, abyste se bolesti co nejdříve zbavili.

Můžete si například pomoci peelingem, který odloupne starou pokožku a dá tak prostor nových buňkám. Chloupky, které zarostou, se nemohou dostat z pokožky, protože jsou husté. Pravidelně si tak dopřávejte peeling, který odstraní odumřelou pokožku. Doma si můžete připravit peeling například z mleté kávy nebo jiných surovin, které jsou běžně dostupné.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, jak peeling provádíte

U peelingu je důležité na pokožku netlačit a používat jemné krouživé pohyby. Peeling dělejte pouze dvakrát týdně, aby pokožka nebyla moc namáhaná. Můžete použít například olivový olej, cukr nebo jádra z ovoce. Zlepšíte si nejen pokožku, ale také krevní oběh a zmírníte otoky.

Můžete si pomoci také aspirinem. Ten smíchejte se lžící vody nebo medu a aplikujte na bolavou část pokožky. Aspirin má protizánětlivé vlastnosti. Pomoci mohou použité čajové pytlíky, které vás zbaví zarudnutí. Jablečný ocet má také vlastnosti, které pomohou zmírnit podráždění a otoky. Také ocet používejte maximálně dvakrát týdně, abyste kůži ještě více nepodráždili. Místo depilování používejte klasickou žiletku, protože tak se zarostlým chloupkům vyhnete.

Zdroj: https://www.nhs.uk/conditions/ingrown-hairs/