Rady a tipy

Péče o konečky v pohodlí domova: třepení předejde jednoduchá péče

Většina mužů se stříhá samostatně a nikoho to nepřekvapuje. Moderní vlasové strojky totiž umožňují dokonalé zastřihnutí vlasů na krátko. Co ale když žena potřebuje ostříhat konečky? Může se do toho pustit bez vlasového specialisty? Zkusit to rozhodně můžete.

Myslete nejprve na pomůcky ke stříhání

Ještě předtím, než zahájíte stříhání konečků vlasů, připravte si k ruce hladký hřeben a také ostré nůžky. Mohou to být přímo kadeřnické (lze sehnat na internetu) anebo pak i ty normální pro výtvarné potřeby. Někteří odborníci ovšem doporučují nůžky prostřihávací, které zpravidla při nevhodném střihu nedělají „zuby“.

Doporučený článek:  Spolehněte se na ovocné tělové peelingy pro krásnou pokožku

Nepouštějte se do velkých akcí sami

Vlasové konečky si můžete zkusit ostříhat sami, ovšem nepouštějte se raději do velkých vlasových akcí, jako například stříhání dlouhé hřívy na mikádo a podobně. Nemuselo by to dopadnout vůbec podle vašich představ. Raději si vyhledejte levnou a šikovnou kadeřnici.

Zdroj obrázku: Freepik

Začínáme se stříháním konečků

Vhodné je před samotným stříháním umýt vlasy. Mokré se vám budou odstříhávat lépe. Začněte tedy tím, že si mokré vlasy učešete do rovna a lehce ostrými nůžkami zastřihnete roztřepené konce. Délka střihu se odhaduje na cca 3 až 5 mm. Do většího zkracování se raději nepouštějte, abyste nevytvořili již zmíněné „zuby“.

Doporučený článek:  Dobře nastavený rodinný rozpočet vytvoří rezervu i na načekané výdaje

Jak pečovat o konečky vlasů, aby se netřepily?

Abyste své vlasy a zejména pak konečky udrželi v dobré kondici, je potřeba se o ně náležitě starat. Jedině tak předejdete značnému třepení. Použít k regeneraci můžete třeba speciální přípravky z drogérií anebo i obyčejné rostlinné oleje. S množstvím to ale nepřehánějte, aby vaše hříva nebyla příliš mastná. Pár kapiček lze přidat i do masky na vlasy anebo do kondicionéru. Hodit se bude třeba olej olivový, kokosový, mandlový, arganový, avokádový, rýžový, sezamový a jiné. Použít můžete i bambucké máslo.

Zdroj: https://www.quora.com/Hair-Care-Can-I-cut-split-ends-at-home-without-getting-a-trim-at-the-salon