Domov

Se správným postupem bude úklid hotový mnohem rychleji

Při úklidu je potřeba mít na paměti, že pokud budete postupovat podle pravidel, můžete si ušetřit spoustu času. Jaké chyby nejčastěji děláme při úklidu? Mnozí nepostupují odshora dolů, ale dělají chyby, které je mohou stát nejen čas, ale také zbytečné peníze navíc. Jak uklidit celou domácnost a přitom ušetřit?

Jaké prostředky jsou vhodné k úklidu?

K čištění například elektroniky byste neměli používat prostředky, které jsou určené na čištění nábytku. Elektronika je velmi citlivá, a proto na monitory nebo obrazovky používejte pouze prostředky, které jsou na ně určené. Nikdy nestříkejte přípravky přímo na obrazovku, ale nejdříve na měkký hadřík a poté s ním jemně otřete monitory nebo jinou elektroniku. Na dřevěný nábytek zase používejte prostředky, které jsou vhodné na dřevěné povrchy.

Okna byste pak neměli mýt při jasném počasí, protože budou vidět pruhy, které po vyčištění zůstanou. Proto je vhodné mýt okna při oblačnu nebo později odpoledne, protože tím zajistíte, že budou okna zářit. Na leštění pak použijte nylonové punčochy nebo novinový papír. Při použití studené vody také nemůžete čekat výsledky, které vás uspokojí. Horká voda bude lepší v případě zničení bakterií a nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřeskakujte těžko dostupná místa, ve kterých se bude prach hromadit

Při čištění koberců mnozí dělají tu chybu, že začnou čistit skvrny hadříkem. Skvrny od kávy nebo omáčky ale můžete vyčistit jiným způsobem. Vhodné bude na ně nasypat jedlou sodu, nechat chvíli působit a poté skvrnu vysát. Můžete sodu smíchat také s vodou, vytvoříte tak roztok, který absorbuje špinavá místa. Je také důležité vyčistit celou domácnost a nevynechávat místa, která jsou špatně dostupná.

Na tmavé kouty nebo podlahu pod nízkým nábytkem můžete použít teleskopický smeták, vhodné jsou také parní čističe. Nezapomínejte čistit i lustry, mezery mez skříňkami a místa, kterým se normálně nevěnujete. Na první pohled pak bude patrné, že máte uklizeno, bude se vám také lépe dýchat.

Zdroj: https://www.modern-maids.com/how-to-correct-10-most-common-cleaning-mistakes/