Domov, Rady a tipy

Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Mšice jsou pro majitele zahrad obrovským problémem, se kterým se mnozí potýkají každé léto. Jejich odstranění není vůbec jednoduché a pro mnoho lidí jde o skutečnou výzvu. Co dělat, když se mšice usadí na rostlinách? Důležité je jednat rychle a použít osvědčené metody, díky kterým tyto škůdce zlikvidujete. Dnešní metoda je velmi jednoduchá a levná.

Jak bojovat se mšicemi?

Nejčastějším znakem, díky kterému poznáte přítomnost mšic na zahradě, jsou pokroucené a lepkavé listy. Jakmile rostlina přestane růst a začne umírat, je to jasným důkazem toho, že jsou mšice rozšířené po celé rostlině. Kolonie mšic se tvoří velmi rychle, a proto musíte zasáhnout ihned. Jakmile se hodně rozšíří, nejspíš své rostlině již nepomůžete.

Doporučený článek:  Zápach z cigaret je odolný. Oblečení, koberec i nábytek osvěží metody zkušených hospodyněk

Nejlepším způsobem, jak zasáhnout včas, je pravidelná kontrola rostlin na zahradě i doma. Díky tomu mšice identifikujete rychle a budete moci zasáhnout dostatečně brzy. Jakmile si všimnete prvotních příznaků a uvidíte malé škůdce, musíte se pustit do práce. Existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit. Lidé často používají chemické prostředky, ale likvidace můžete dosáhnout i úplně jinak.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit mšic doma?

Jedním z nejlepším a nejefektivnějších způsobů, jak se zbavit mšic, je postřik mlékem. Mléko má v lednici snad každý z nás, takže můžete s léčbou rostlin začít okamžitě. Odstředěné mléko smíchejte s vodou v poměru 1 : 1 a nalijte do lahve s rozprašovačem. Poté postříkejte postižené rostliny. Jde o velmi jednoduchou metodu, kterou zvládnete snadno, rychle a levně.

Doporučený článek:  Pivoňky domov zaplní nádhernou vůní i barvami květů. S těmito triky vydrží krásné až 10 dní

Další možností je domácí česnekový extrakt. Asi 20 gramů česneku prolisujte a zalijte 10 litry vody. Nechte odstát po dobu 24 hodin a poté použijte na postižené rostliny. Někteří zahradníci doporučují také odvar z cibule. Stačí nakrájet 75 gramů cibule, které zalijete 10 litry vody. Směs vařte po dobu 30 minut. Nechte odvar zchladit na pokojovou teplotu a poté můžete použít jako postřik na rostliny.

Zdroj: https://www.pestsbanned.com/aphids/do-aphids-hate-garlic/