Rady a tipy

Na suché a popraskané ruce zkuste trik našich babiček. Nejlepší kosmetické přípravky lze najít i doma

Ruce patří mezi části těla, které trpí ze všech nejvíce bez ohledu na roční období. Na podzim a v zimě kůže bojuje s nízkými teplotami a chybí jí hydratace. V létě často opomíjíme užití opalovacího krému.

Dlaně se jako jediné dostávají do každodenního kontaktu se vším kolem nás. Povrchy plné bakterií, čisticí prostředky, dezinfekce, hrubé struktury; to všechno může ochrannou bariéru pokožky narušit. Z pohodlí domova si můžete vyrobit léčebnou kúru našich babiček, která vašim rukám uleví.

Doporučený článek:  Mražené maso je důležité nechat správně rozmrazit

Na vině je nedostatek vitamínů

Možná patříte mezi ty, kteří už od podzimu nosí rukavice, pravidelně si po každém mytí mažou hydratační krém, a přesto máte suché a bolavé ruce. V tom případě zkuste doplnit vitamíny. Vyhledejte potraviny, které jsou bohaté na vitamín A, C a E, a doplňky stravy se selenem a zinkem.

Nevysušujte, hydratujte

Mějte ale na paměti, že je stále nutné předcházet vysušování pokožky. Na tom se totiž značně podílí i častá hygiena. Vyhněte se horké vodě a ruce při vysoušení nedřete. Používejte ručníky s měkkými vlákny a po umytí namažte pokožku hydratačním krémem na bázi oleje. Krém na bázi vody by mohl ještě přitížit.

Doporučený článek:  Pár kroků denně a budete nejenom v lepší fyzické kondici, ale brzy získáte také svou vysněnou váhu

V tomto případě můžete použít i olivový olej, který máme téměř všichni ve svých spížích. Zahřejte olej tak, aby byl vlahý, a přidejte k němu žloutek. Smícháním těchto dvou složek si vyrobíte domácí masku. Naneste na postižené ruce a schovejte je do igelitových nebo bavlněných rukavic. Teplo efekt ještě umocní.

Babské rady se opírají o lněné semínko. Dejte vařit přiměřené množství semínka a nechte zhoustnout. Po vychladnutí do kaše ponořte ruce a vyčkejte. Dobu procedury stanovte v závislosti na stavu vaší pokožky; minimálně však vydržte pět minut. Ruce díky lněnému semínku změknou a získají ochranný filtr, který chrání před vysoušením.

Doporučený článek:  Správný způsob praní udrží povlečení roky krásné

Nepodceňujte ochranu

Využijte ochranných rukavic při úklidu i mytí nádobí. Vyhnete se tak styku s dráždivými látkami, které jsou obsaženy v čisticích a mycích prostředích. Stejně tak se vyhněte parfemované kosmetice.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/wellness/2022/01/19/treat-dry-cracked-feet-heels/