Rady a tipy

Na suché a popraskané ruce zkuste trik našich babiček. Nejlepší kosmetické přípravky lze najít i doma

Ruce patří mezi části těla, které trpí ze všech nejvíce bez ohledu na roční období. Na podzim a v zimě kůže bojuje s nízkými teplotami a chybí jí hydratace. V létě často opomíjíme užití opalovacího krému.

Dlaně se jako jediné dostávají do každodenního kontaktu se vším kolem nás. Povrchy plné bakterií, čisticí prostředky, dezinfekce, hrubé struktury; to všechno může ochrannou bariéru pokožky narušit. Z pohodlí domova si můžete vyrobit léčebnou kúru našich babiček, která vašim rukám uleví.

Na vině je nedostatek vitamínů

Možná patříte mezi ty, kteří už od podzimu nosí rukavice, pravidelně si po každém mytí mažou hydratační krém, a přesto máte suché a bolavé ruce. V tom případě zkuste doplnit vitamíny. Vyhledejte potraviny, které jsou bohaté na vitamín A, C a E, a doplňky stravy se selenem a zinkem.

Nevysušujte, hydratujte

Mějte ale na paměti, že je stále nutné předcházet vysušování pokožky. Na tom se totiž značně podílí i častá hygiena. Vyhněte se horké vodě a ruce při vysoušení nedřete. Používejte ručníky s měkkými vlákny a po umytí namažte pokožku hydratačním krémem na bázi oleje. Krém na bázi vody by mohl ještě přitížit.

V tomto případě můžete použít i olivový olej, který máme téměř všichni ve svých spížích. Zahřejte olej tak, aby byl vlahý, a přidejte k němu žloutek. Smícháním těchto dvou složek si vyrobíte domácí masku. Naneste na postižené ruce a schovejte je do igelitových nebo bavlněných rukavic. Teplo efekt ještě umocní.

Babské rady se opírají o lněné semínko. Dejte vařit přiměřené množství semínka a nechte zhoustnout. Po vychladnutí do kaše ponořte ruce a vyčkejte. Dobu procedury stanovte v závislosti na stavu vaší pokožky; minimálně však vydržte pět minut. Ruce díky lněnému semínku změknou a získají ochranný filtr, který chrání před vysoušením.

Nepodceňujte ochranu

Využijte ochranných rukavic při úklidu i mytí nádobí. Vyhnete se tak styku s dráždivými látkami, které jsou obsaženy v čisticích a mycích prostředích. Stejně tak se vyhněte parfemované kosmetice.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/wellness/2022/01/19/treat-dry-cracked-feet-heels/