Rady a tipy

Léčivé a zkrášlující účinky kurkumy jsou využívány už od starověku. Poznejte její sílu i vy

Kurkuma je celosvětově známá hlavně kvůli svému působení na vlasy a pokožku a samozřejmě se používá také v kuchyni, kde je velmi oblíbená. Toto koření je tu s námi už od starověku a pomůže vám zbavit se akné, skvrn na obličeji a podpoří také růst vlasů. Jak můžete co nejlépe využít vlastnosti kurkumy?

Kurkuma se v léčitelství využívá už několik tisíciletí

Tento zlatý prášek se připravuje z rostliny, lépe řečeno jejího kořene, která roste v jihovýchodní Asii, hlavně v Indii. Díky své žluté nebo hořčicové barvě se jí jinak říká také indický šafrán. Používá se jako koření, barvivo a je vhodná také při přípravě kosmetických produktů. Kurkuma kromě jiného má také protizánětlivé účinky. Obsahuje totiž kurkumin, a proto dobře působí při léčení kožních onemocnění.

Doporučený článek:  Komáry odpudí vůně některých rostlin, zeleniny nebo esenciálních olejů

Kurkumin je silný antioxidant a chrání před negativními vlivy vnějšího prostředí. Pokud kurkumu budete pravidelně používat, využijete její vlastnosti ke zpomalení procesu stárnutí, rozjasníte si pokožku a také vyléčíte akné. Jestli navíc bojujete s dalšími kožními problémy, vyrobte si doma masku z kurkumy, kterou budete moci používat podle potřeby.

Zdroj obrázku: Freepik

K výrobě domácí masky nebudete potřebovat mnoho surovin

Na výrobu masky si připravte kurkumu, lžíci medu a také jogurt. Všechny přísady pečlivě smíchejte dohromady a naneste na čistou a vlhkou pokožku. Masku nechte na obličeji asi 15 minut, můžete ji nanést také na krk. Nakonec důkladně opláchněte vodou. Pokud vaše vlasy trápí lupy, i tady pomůže kurkuma.

Doporučený článek:  Cukr je skrytý v mnoha potravinách, vzniká na něm závislost

Smíchejte ji s olivovým olejem a naneste ji na pokožku hlavy. Vmasírujte do pokožky, nechte několik minut působit a nakonec umyjte teplou vodou. Je to koření, které se skvěle hodí na podporu růstu vlasů. Můžete ji navíc kombinovat s mlékem a medem, a tím ještě více podpoříte své vlasy. Budou hebké, zdravé, lesklé a silné. Stojí za to to vyzkoušet, protože je to levné a navíc účinné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/turmeric-for-skin