Krása, Rady a tipy

Stačí nastříkat a vlasy přestanou elektrizovat. Účes zůstane i pod čepicí vždy perfektní

Každý zná nepříjemný pocit, když si sundá v zimě čepici, klobouk nebo šátek a na hlavě se doslova rozcuchají vlasy kvůli statické elektřině. Dokonce i ten nejpečlivěji uspořádaný účes může být tímto nepříjemným jevem zkažen. Existuje však jednoduchý trik, který způsobí, že problém elektrizování vlasů zmizí.

Statické vlasy jsou v zimě časté

Statické vlasy v zimě jsou častým problémem, který je způsoben nošením klobouků a šátků. Nemusíme však volit mezi zdravím, pohodlím a pěkným účesem. Nemusíme se vzdávat pokrývky hlavy a vystavovat se tak možným zdravotním komplikacím. Problém lze snadno vyřešit pomocí jednoduchého triku.

Doporučený článek:  Lněná semínka působí zázračně nejen zevnitř. Domácí maska rozzáří vlasy i pleť
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vyhnout statickým vlasům v zimě? Nastříkejte tohle na klobouk i čepici

Elektrizování vlasů nošením pokrývky hlavy je primárně ovlivněno materiálem, ze kterého je pokrývka vyrobena. Umělé materiály jako akryl, polyester, polyamid nebo lycra výrazně způsobují elektrizaci. Také stav našich vlasů je v této věci důležitý. Vlasy tenké, suché a poškozené budou s větší pravděpodobností elektrizovat. Proto i když použijete naši radu, určitě je vhodné zaměřit se také na správnou péči o vlasy. Hlavně v zimě dostávají vlasy zabrat. Mráz, vlhkost, prudké změny teplot způsobují oslabení a lámání vlasů. Doporučuje se používat výživné a ochranné masky na vlasy.

Doporučený článek:  Vyžeňte hraboše ze zahrady. Stačí vysadit oblíbenou zeleninu a okořenit jim život

Vyzkoušejte jednoduchý trik

Existuje jednoduchý trik, který může účes zachránit. Použití antistatické kapaliny významně snižuje tento problém. Můžeme ji koupit v drogerii nebo si ji vyrobit sami doma. Druhá metoda je velmi jednoduchá, levná a opravdu funguje. Pro výrobu domácí antistatické kapaliny potřebujeme destilovanou vodu, ocet a glycerin. Volitelně můžeme také přidat několik kapek esenciálního oleje. Sklenici destilované vody, 1/4 šálku octa a 1 polévkovou lžíci glycerinu je třeba nalít do láhve s rozprašovačem. Před každým použitím by měla být láhev protřepána. Vyzkoušejte a uvidíte, že po použití tohoto domácího lektvaru vlasy přestanou elektrizovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-static-from-hair