Rady a tipy

Kupované repelenty jsou zbytečné. Komáry odradí přírodní přípravek s oblíbenou vůní

Strávit celé léto na zahradě, v parku nebo v lese je pro mnoho lidí velkým snem. Komáři jsou jednou z věcí, která dokáže čas strávený v přírodě hodně znepříjemnit. Co k nám komáry přitahuje a jak se jich můžete zbavit? Věřte, že nepotřebujete chemický repelent. Postačí vám přírodní metody, díky kterým od sebe komáry odpudíte.

Proč máte kolem sebe tolik komárů?

Existuje hned několik věcí, které na nás mají komáři velmi rádi. Oxid uhličitý, který vydechujeme, tělesné teplo, kyselinu mléčnou, vlhkost nebo květinovou vůni parfémů. Tohle všechno k vám zaručeně přiláká komáry. Potraviny bohaté na draslík zvyšují obsah kyseliny mléčné v našem potu. Proto se někdy říká, že se hodně potíte, když kolem sebe máte hodně komárů.

Jakmile se rozhodnete cvičit venku, budete obrovským lákadlem pro komáry. Nejen že se budete více potit, ale budete také vydechovat více oxidu uhličitého. Vaše pokožka navíc bude vlhká, což se jim velmi líbí. Před odchodem z domu byste si měli dát vždy sprchu. Budete se cítit svěží, ale také ze sebe smyjete pot, parfémy i deodoranty.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si přírodní olej proti komárům

Použití chemických repelentů je jedna možnost. Mnohem lepší jsou ale přírodní složky esenciálních olejů s vůněmi, které komáry snadno odradí. Vadí jim hlavně vůně citronové trávy, hřebíčku, pačuli, rozmarýnu, máty, fenyklu, tymiánu, pelargónie, levandule nebo eukalyptu. Eukalyptus citronový je nejlepší volbou, kterou můžete sehnat v obchodě s bylinkami.

Vyrobit si ale můžete také vlastní olej, který bude fungovat jako repelent. Potřebovat budete sto kapek různých esenciálních olejů a sto mililitrů slunečnicového, sójového, mandlového nebo jojobového oleje. Do oleje přidejte svou oblíbenou vůni. Ideální kombinací bude citronová tráva, hřebíček a eukalyptus. Důkladně promíchejte a vetřete směs na odhalenou pokožku. Komáři se od vás budou držet hodně daleko a vy si užijete ničím nerušené léto v přírodě!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant