Inzerce, Rady a tipy, Zdraví, Životní styl

Jak posílit imunitu? Držte se našich rad. Podpora zdraví vás nemusí přijít na velké peníze

Podzimní období a přicházející zima, to je pro lidské tělo pořádná zkouška. Mnozí nástrahy tohoto období nezvládnou a končí v posteli s nachlazením. Ideální je proto prevence. Jak na ni? Pomohou osvědčené a dlouhodobě fungující rady.

Aby se vám zdravotní problémy spojené nejenom s podzimním obdobím vyhnuly, je třeba posilovat svou imunitu neboli obranyschopnost. Společně se podíváme na několik osvědčených možností, které fungují na každý lidský organismus.

Začněte vitamíny

Tělo toho ke svému fungování potřebuje opravdu mnoho. Krom základních věcí, jako jsou sacharidy nebo bílkoviny, se také neobejde bez minerálů a vitamínů. Právě ty jsou pro imunitu základem. Tím nejdůležitějším je rozhodně vitamín C. Ten lze čerpat z vybraných potravin, jako jsou citrony, pomeranče, ale i papriky, brokolice, nebo také exotická papája a ananas.

Doporučený článek:  Obézní Martina: Několik týdnů držím dietu, váha ukazovala opak. Vážila jsem se ve špatný čas

Ne vždy je ale jednoduché upravit jídelníček tak, aby obsahoval dostatek potřebných vitamínů. Včetně „céčka“. Jednodušší cestu tak nabízejí doplňky stravy. Lekarna.cz slevový kód je možností, jak je nakoupit za příznivé ceny a zároveň mít možnost jednoduše hlídat přijaté dávky a zajistit, že tělu nebude dlouhodobě nic chybět.

Otužujte se

Otužování je na imunitu skvělý postup. Pozor ale na fakt, že jde spíše o proces dlouhodobý. Pokud z ničeho nic začnete své tělo vystavovat chladnému počasí, může to skončit špatně. Východiskem pro vás bude Benu slevový kód a vy budete shánět léky na ucpaný nos, kašel, bolest v krku, nebo teploty. Kdo chce začít s otužováním, je ideální sauna nebo pára a poté rychlé ochlazení ledovou vodou. Též není na škodu domu ve sprše lehce snižovat teplotu vody. Ale pozvolně.

Doporučený článek:  Tetování může roky vypadat pořád dobře. Péče hned od začátku se vyplatí

Zaměřte se na střeva

Na imunitu má vliv také funkce střev. Doslova můžeme říci, je ji ovlivňují bakterie. Ty totiž nemusí být jenom špatné, existují i ty dobré. Základem je tedy dobrá střevní mikroflóra. Jak si ji zajistit? Nejlépe bakteriemi, které vzniknou při kvašení. Skvělou volbou je například kefír, podobné kysané nápoje, ale i nakládaná kvašená zelenina – třeba něco tak banálního, jako je kysané zelí.

Chraňte se

Posilovat svou imunitu tím, že budete podporovat tělo v tom, aby si vytvořilo protilátky, je v určitých situacích správný postup. Neznamená to ale, že v době chřipkových epidemií a nachlazení budete přicházet do kontaktu s nemocnými. Pokud chcete být zdraví, je lepší dané kontakty omezovat na minimum.

Doporučený článek:  Ne vše musí diagnostikovat lékař. Jediný pohled na nehty prozradí, co tělu chybí