Krása, Zdraví

Zázračná aloe dokáže pokožku uzdravit i přirozeně hydratovat. Rozhodně se vyplatí mít rostlinu doma

Aloe vera je rostlina, která roste skoro sama. Pro některé je to jen plevel, kterého je potřeba se zbavit, ale chytří lidé vědí, že může být nejen ozdobou obýváku, dokáže pomoci také s pokožkou. Hydratuje suchou pleť, odstraňuje bolesti po bodnutí hmyzem nebo ošetří popáleniny. Hodí se ji mít doma!

V kosmetickém průmyslu se používají pouze dva druhy

Ačkoliv aloe existuje na 400 druhů, v kosmetice se používají pouze dva, a to aloe vera a aloe stromovitá. Obsahují totiž spoustu živin a také vitaminů, jako jsou A, B, C, D a E. Jsou také plné vápníku, zinku, draslíku nebo selenu. Aloe obsahuje také enzymy, které jsou důležité pro naši pokožku. Hodí se tak do domácích kosmetických produktů.

Doporučený článek:  Ryby nesmí ve zdravém jídelníčku chybět. Některé ale způsobí v těle kalamitu

Aloe dokáže regenerovat a vyhladit pokožku. Umí odstranit nedokonalosti na pleti a nejen to, urychluje obnovu pokožky a odstraňuje z ní toxiny. Krémy, které obsahují aloe vera, jsou skvělými prostředky na vyživení pokožky. Aloe nikdy neztrácí svou vlhkost, můžete ji proto použít kdykoliv při kožních problémech. Jizvy jsou díky ní méně viditelné a pomůže také proti spáleninám od sluníčka. Urychlí růst vlasů a zklidňuje podráždění vlasové pokožky. Vlasy budou hebké, lesklé a bez lupů.

Zdroj obrázku: Freepik

Gel si můžete vymačkat a uložit do lednice

Použití gelu z aloe je velmi jednoduché. Budete potřebovat pouze rostlinu, která bude stará alespoň tři roky. Taková obsahuje cenné složky, mladší rostliny budou muset „dospět“. Odřízněte několik listů, měly by být alespoň 20 cm dlouhé. Odstraňte z nich prach a potom je opláchněte. Odlamte boční hroty a každý list podélně rozřízněte. Pomocí lžíce vydlabejte čirý gel, který ihned nanášejte na suchá místa na vyčištěné pokožce.

Doporučený článek:  Světlejší pleti jde dosáhnout i bez složitého make-upu. Trvalý efekt přinesou přírodní metody

Přebytečný gel můžete schovat do ledničky. Naplnit jím můžete také formičky na led, které budete mít kdykoliv po ruce. Dejte je do sáčku a vložte do mrazáku. V případě potřeby můžete vytáhnout jen jednu kostku, kterou si budete potírat bolavé místo. Na místo pak naneste ještě gel z čerstvého listu.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7951954/benefits-of-aloe-vera-for-skin/