Stravování, Zdraví

Cennější než med: včelí pyl zažene každé nachlazení, výjimečně působí i při anémii

Možná jste o tom nikdy neslyšeli, ale včelí pyl může velmi ovlivnit vaše zdraví. Má více výhod než včelí med, a proto se vyplatí mít ho v lékárničce pokaždé při ruce. Obsahuje cenné složky a živiny, které podpoří vaše zdraví i v případě, že jste nemocní. Najdete v něm vitaminy A, B, nebo dokonce kyselinu listovou. Co je to vlastně včelí pyl a kde ho koupit?

Jaké vlastnosti má včelí pyl?

Včelí pyl sice není ještě tak známý produkt, ale rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet. Obsahuje spoustu cenných složek. Je to vlastně pyl, který nasbíraly včely z různých rostlin. Přinesly ho do úlu na svých nohou a využívají jeho vlastnosti. Samotný pyl se smíchá s medem, nektarem a včelími slinami. Jeho barvu pak ovlivňuje rostlina, ze které se sesbíraný. Většinou je ale žluté barvy. Malá pylová kulička může obsahovat až 100 000 zrnek pylu.

Doporučený článek:  Cévy v těle pročistí vybrané druhy zeleniny

Kilogram pylu stojí několik stovek korun, ale můžete si koupit také menší balení, které využijete v případě, že máte nějaký zdravotní problém a nechcete mít velké balení pylu, který pak už nevyužijete. A jak můžete včelí pyl konzumovat? Je to jednoduché. Můžete si ho přidat do mléka, džusu nebo dezertů, ale samozřejmě ho můžete jíst i samotný.

Zdroj obrázku: Freepik

Objevit se mohou také kontraindikace

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete včelí pyl užívat dva nebo tři měsíce. Během této doby si dávejte čajovou lžičku až jednu polévkovou lžíci pylu denně. 100 g pylu pak obsahuje 260 kcal, 36 g sacharidů, ale téměř žádné tuky. Včelí pyl ale není vhodný pro každého, objevit se mohou například alergie.

Doporučený článek:  Mluvení o traumatu přinese úlevu a porozumění

Ti, kteří nemohou včelí produkty, by se mu měli vyhnout. Pro ostatní ale bude včelí pyl skvělým doplňkem stravy, který určitě ocení. Mohou ho dokonce i těhotné ženy. Květní pyl obsahuje spoustu vitaminů, které zvyšují počet červených krvinek a snižují hladinu cukru v krvi.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/bee-pollen