Móda, Rady a tipy

Mnohé ženy šaty v létě raději neoblékají. Odřeným stehnům jde ale předejít i lépe

Odírání stehen je velmi bolestivé a nepříjemné. Tento problém postihuje muže, stejně jako ženy. Největší potíže s ním máme během léta, kdy se pokožka více potí a nosíme šortky, sukně a šaty, ve kterých se stehna snadno dostanou do kontaktu. Na vnitřní straně stehen se mohou vytvořit rány, které budou velmi bolestivé. Jak tomuto problému předejít?

Proč se stehna třou o sebe?

Dlouhé, štíhlé nohy s mezerou mezi stehny jsou snem většiny žen po celém světě. Bohužel většina z nás takovou postavu nemá. Stehna se v nejširším bodě dotýkají a při pohybu dochází ke tření. Jakmile je tlak na nohy příliš vysoký, objeví se bolestivé odřeniny, modřiny a otevřené rány. Tomuto problému přitom můžete poměrně snadno předejít.

Doporučený článek:  Odlakovač není jediná možnost. Nehty zbaví starého laku i jiné metody

Stálým řešením tohoto problému by byla změny postavy. Štíhlá stehna se nebudou dotýkat, takže nebudete mít odřené nohy. Cvičením se můžete dostat do fáze, kdy tento problém během léta skutečně zmizí. Otázkou je, jestli je to dobrá možnost právě pro vás. Naštěstí existuje i několik způsobů, jak můžete svou pokožku ochránit okamžitě bez cvičení a diet.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsoby, jak se ochránit před bolestí

Čeká vás dlouhá túra a dobře víte, že máte problémy s třením stehen? Rozhodně byste měli své nohy dobře chránit. Jedině tak se můžete spolehlivě vyhnout nevzhledným ranám a odřeninám. Jednou z možností jsou stehenní pásy, které seženete i v tělové barvě. Můžete si je proto vzít klidně i pod šaty. Příliš těsný obvaz může způsobit velké škody, a proto nezapomeňte koupit správnou velikost.

Doporučený článek:  Proti komárům se můžeme bránit sítěmi i přírodními repelenty

Minimalizovat vznik ran na stehnech můžete také pomocí antiperspirantu na stehnech. Pot podporuje tření stehen a bolestivé spáleniny. Absence potu na kůži vás může ochránit před bolestivým třením. Dalším způsobem je potření stehen bramborovou moukou nebo přírodním olejem. Použít můžete vonné oleje, ale postačí i olivový olej.

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/skin-care/3-easy-ways-to-stop-chafing-and-chub-rub-during-summer/