Rady a tipy

Proti komárům se můžeme bránit sítěmi i přírodními repelenty

Každý rok se těšíme na teplé letní večery, zahradní party a procházky v přírodě. Ale není nic otravnějšího než si nechat zkazit zábavu bzučením a kousáním komárů. Než tento obtížný hmyz navštíví vaši zahradu nebo interiér, zvažte některé z níže popsaných způsobů, jak komáry držet na uzdě.

Tipy, jak se zbavit komárů uvnitř domu

Je sice pravděpodobnější, že budete mít problém s komáry na své zahradě než přímo uvnitř bytu nebo domu, ale slyšet bzučící komáry kolem hlavy před spaním může být značně frustrující. Komáři jsou lépe vidět během dne a za světla. Pokud už je slyšíte, rozsviťte lampu nebo baterku, a počkejte až je přitáhne světlo. Zde jsou nejlepší způsoby, jak odpudit komáry z domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Chemický repelent

Pokud použijete tradiční chemický repelent, komáři se vám jistě vyhnou. Použijte repelent ve spreji (nastříkejte k oknům a ke dveřím) nebo repelent určený do zásuvky. Negativních účinků na zdraví se nemusíte bát. Poslední provedené výzkumy prokázaly, že při správném používání nehrozí žádné nebezpečí.

Éterické oleje

Esenciální (éterické) oleje odpuzují komáry. Nejlepším řešením je éterický olej, který obsahuje levandule, eukalyptus nebo citron. Příprava je jednoduchá: smíchejte několik kapek oleje s šálkem vody a nalijte do lahve s rozprašovačem a protřepejte. Můžete jej nastříkat přímo na holou pokožku, kolem domu, u oken či dveří.

Moskytiéra

Pokud rádi spíte s otevřeným oknem, zvažte nákup sítě proti komárům. Ta se dá umístit jak do oken, tak i do dveří.

Zdroj obrázku: Freepik

Tipy, které vás ochrání před komáry na zahradě

Jestli máte zahradu, mějte na paměti, že komáři se během dne skrývají mezi vegetací. Snižte tedy možnost jejich úkrytu pravidelným odstraňováním plevele a udržováním krátké trávy. Zde je pár dalších tipů.

Vysaďte přírodní repelenty

Existuje mnoho druhů krásných rostlin a bylin, které mají zároveň silné repelentní schopnosti. Dobrou volbou je levandule, máta peprná, rozmarýn, měsíček a bazalka.

Odstraňte stojatou vodu

Dospělí komáři kladou vajíčka do stojaté vody. Vyprázdněte proto všechny nádoby, ve kterých se drží voda – kbelíky, žlaby, příkopy. Pravidelně měňte vodu v miskách pro domácí mazlíčky a zkontrolujte, zda mají rostliny v květináčích dostatečný odtok.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/21234471/best-ways-to-get-rid-of-mosquitoes