Rady a tipy

Domácí pudr, který neublíží ani velmi citlivé pokožce

Většina lidí chodí pro kosmetiku do drogerie. Nemůžete ovšem nikdy vědět, jaké je složení daného produktu. Domácí pudr je skvělou variantou pro všechny jedince s citlivou pokožkou, pro které není možné používat konvenční kosmetiku. Bohužel běžná kosmetika může u mnoha lidí vyvolat nežádoucí reakce a ohrozit nejen jejich krásu, ale také zdraví. Dnes vám představíme recept ne domácí pudr, který obsahuje pouze přírodní složky.

Kosmetické přípravky si nemůžete vyrobit všechny, ale právě v případě pudru je to nejen možné, ale také velmi snadné. Jeho výroba zabere jen pár minut a přitom vám vydrží téměř rok. Navíc za něj dáte jen pár korun, což rozhodně nemůžete říct o produktech z drogerie. Podívejte se, jak vyrobit domácí pudr pouze smícháním dvou přírodních složek. Uvidíte, že se vám vyplatí, skvěle funguje a přitom je skvělý pro vaši pokožku. Něco takového jen tak neseženete.

Doporučený článek:  Správnou funkci ledvin se vyplatí podpořit vhodným jídelníčkem

Dokonalá kosmetika pro každou pleť

Máte-li náročnou pleť, alergie a časté negativní reakce na běžné pleťové produkty, budete tento recept milovat. Konečně totiž budete moci používat pudr bez obav, že vám zrudne obličej a budete mít nepříjemnou a nevzhlednou vyrážku. Jeho příprava zabere jen chvilku a je velmi levný. Funguje stejně dobře jako kupované produkty, dobře splyne s obličejem a zároveň pomáhá pečovat o pokožku.

Příprava je extrémně jednoduchá a velmi levná

Jediné, co musíte udělat, je smíchat dvě lžíce bramborové nebo rýžové mouky se čtyřmi lžícemi skořice. Namočte silný štětec do tohoto prášku a naneste na obličej kosmetiku, kterou jste si připravili. Zkontrolujte, zda odstín pudru odpovídá odstínu vaší pleti. Pokud ne, můžete experimentovat s množstvím skořice, která jej učiní tmavším. Tento domácí přípravek uchovávejte s uzavíratelné sklenici, stejně jako kupovaný produkt. Skvělou zprávou je, že vydrží až deset měsíců!

Zdroj: https://livesimply.me/homemade-foundation-powder/