Zdraví

Domácí lektvary, které přirozeně zlepší stav pokožky

Dokonalá pleť je tajným přáním mnoha žen. Dosáhnout toho ovšem není vůbec jednoduché. Právě naopak. Stav pokožky ovlivňuje mnoho faktorů a řadu z nich nedokážeme změnit. Prostředky, které používáte každý den nebo na pravidelné bázi, mají velký vliv na to, jak vypadá vaše pokožka. Naštěstí můžete využít darů přírody, abyste získali krásnou a zdravou pleť, která vás bude každý den těšit.

Jakmile budete mít nádhernou pleť (zejména na obličeji), budete se cítit mnohem lépe a budete také sebevědomější. Ekzémy, akné nebo suchá pokožka není pro nikoho příjemná a můžete se kvůli těmto nedokonalostem cítit velmi špatně. Z tohoto důvodu vám nabízíme osvědčený způsob, který samozřejmě nemusí fungovat pro každého, ale pro většinu lidí jistě bude velmi účinný. Přitom je velmi jednoduchý a budete ho moci snadno zařadit do své rutiny.

Olej z černého kmínu

Vezměte klasický hydratační krém, který používáte. Přidejte do něj dvě nebo tři kapky oleje z černého kmínu, anebo jej přímo naneste na postižená místa. Může se jednat o akné, podrážděnou nebo zarudlou pokožku kdekoli na vašem těle. Můžete si ho také jemně vetřít do obličeje. Odborníci jej doporučují pro jedince s ekzémem, sluncem spálenou pokožkou nebo akné. V každém případě zlepší stav suché pokožky, zpomalí tvorbu vrásek, zjemňuje a vyhlazuje pleť.

Extrakt z Verbeny

Další možností je smíchat extrakt z Verbeny s avokádovým olejem, malinovým olejem nebo olivovým olejem v poměru 5:1. Tuto směs můžete použít k masáži celého těla. Použít jej také můžete při koupeli. Přidejte deset kapek tohoto esenciálního oleje do vany s teplou vodou a užijte si příjemnou koupel, která zjemní vaši pokožku. Připravit si můžete také vývar ze tří polévkových lžic sušiny v půl litru vody a po 15 minutách louhování ji přidejte do koupele. Omezíte podráždění, svědění a otoky.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/student-creates-magical-natural-potion-20766474