Krása, Rady a tipy

Tonikum pleť vyrovná a rozzáří. Připravit si můžete domácí přípravek přímo pro svůj typ pleti

Pleťové tonikum je velmi oblíbený prostředek v péči o pokožku. Jeho nejdůležitější funkcí je obnovit přirozené pH pokožky, protože kvůli používání kosmetiky pleť hodně trpí. Používá se nejčastěji při odličování a celkovém čištění obličeje. Tonikum může mít různé vlastnosti, můžete si ho koupit v obchodě, ale také udělat doma. Domácí tonikum bude skvěle vyhovovat přímo vaší pokožce, navíc ho můžete několik dní až týdnů skladovat.

Díky přírodnímu toniku ušetříte peníze

Pleťová tonika bývají mnohdy dražší a ne vždy fungují tak dobře, tak by měla. Proto je vhodné se vrhnout na výrobu domácího, které vyjde levněji a bude vhodné pro vaši pokožku. Velmi totiž záleží na tom, jakou máte pleť. Pro mastnou jsou vhodná matující a čisticí tonika, například ze šalvěje nebo heřmánku. Tonikum bude mít dezinfekční vlastnosti a také se vaše pleť nebudou tolik lesknout.

Doporučený článek:  Díky metodě NEAT jdou kila dolů i bez dlouhých hodin v posilovně

Čajovou lžičku od každé bylinky smíchejte s vroucí vodou. Nechte 15 minut odstát a poté sceďte. Přidejte lžičku 3% kyseliny borité, zamíchejte a tonikum nanášejte na čistou pleť. Můžete si vyrobit také tonikum z lopuchu. Je vhodné pro pleť, na které se častěji objevuje akné. Potřebovat budete surovinu, která je antibakteriální. A tou je právě lopuch. Sušenou nebo čerstvou rostlinu zalijte vroucí vodou, nechte povařit a slijte. Přidejte ještě citronovou šťávu nebo jablečný ocet a směsí si umyjte obličej i dekolt.

Doporučený článek:  Domácí masky vlasy posílí a vrátí jim život
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet bude fungovat, stejně jako růžové lístky

Tonikum z jablečného octa možná nezní dobře, ale skvěle funguje. Obnovuje pH pokožky, budete se cítit zdravější a pokožka bude pružná a nebude se na ní tvořit akné. Jablečný ocet působí antibakteriálně, stahuje póry a pokožka bude krásnější. Smíchejte 1/3 hrnku octa s 2/3 hrnku převařené vody a směsí si umyjte obličej.

Růžové tonikum není nic jiného než růžové lístky smíchané s destilovanou vodou. Zalijte je tak, abyste je pokryli. Odvar vařte na mírném plamenu, dokud lístky neztratí svou barvu. Nakonec sceďte, nechte vychladnout a nanášejte na obličej pomocí vatového tamponu nebo si směs nalijte do malého rozprašovače.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/diy-toner