Rady a tipy

Koupel v epsomské soli zklidní tělo a prospěje pokožce

Tento všestranný produkt může využívat skoro každý. Ocení ho zahradníci, ale i lidé, kteří bojují například se zácpou. Patří také k nepostradatelným prvkům v domácí kosmetice. Má relaxační účinek, bojuje s problémovou pokožkou a pomáhá neukázněným a suchým pramenům vlasů.

Koupání v epsomské soli

Název této soli pochází z jejího rodného města Epsom. V sedmnáctém století byla objevena a využívá se dodnes. Je to čistá minerální sloučenina, která je kombinací kyseliny sírové a hořčíku. Právě těmto dvěma složkám vděčí za všestranné použití hlavně v kosmetice. Můžete si dopřát relaxační koupel nebo vám dokáže pomoci i se zrohovatělou pokožkou.

Doporučený článek:  V horkém létě potřebuje pokožka speciální ochranu

Je skvělé dopřát si relaxační koupel, zejména jste-li zahlceni každodenními povinnostmi a stresem. Koupání v epsomské soli se doporučuje zejména přetíženým, oslabeným, vystresovaným lidem, kteří mají problém s usínáním. Doporučuje se také fyzicky pracujícím lidem nebo sportovcům. Je to z toho důvodu, že tato sůl dokáže efektivněji regenerovat svaly. Díky síranu hořečnatému zlepší i stav vaší pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Epsomská sůl na akné a černé tečky

Díky antibakteriálním vlastnostem, je tato sůl ideálním produktem pro lidi, kteří bojují s mastnou pokožkou. Pomáhá také regulovat sekreci mazu a čistí póry, takže skvěle zbaví i černých teček. Přestože ji někteří lidé používají k výrobě domácího peelingu, toto řešení by neměli zkoušet lidé s citlivou pokožkou. Mírnější způsob je příprava masky ze soli a přírodního medu. Aplikujte tuto kombinaci na obličej a po 15 minutách opláchněte.

Doporučený článek:  Jak si po padesátce vybrat vhodný účes?

Domácí péče by nebyla kompletní, pokud bychom do ní nezařadili i vlasy. V této oblasti funguje tato sůl také skvěle. Přidáním do šamponu vám umožní jemně očistit pokožku hlavy od přebytečného kožního mazu i zbytky kosmetiky používané pro úpravu vlasů. Navíc se rozloučíte s nepříjemným svěděním a prameny po celé délce budou zregenerované.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/epsom-salt-bath