Rady a tipy

Peeling pokožky hlavy redukuje lupy a sníží produkci mazu

Peeling je metoda, kterou zná snad každá žena. Používá se nejen na obličej, ale peeling můžete vyzkoušet také na pokožku hlavy. Zbavíte ji tím první vrstvy kůže, která se může sama odlupovat. Nezapomeňte, že kromě obličeje je nutné se starat také o pokožku hlavy, abyste měli silné a zdravé vlasy.

Peeling hlavy si můžete dělat i několikrát týdně

Peeling hlavy je velmi oblíbená metoda masáže hlavy. Mohou ho využívat hlavně lidé, kteří trpí na lupy nebo seboreu. Peelingem totiž pečlivě a důkladně pokožku hlavy vyčistíte od nečistot, mrtvých buněk pokožky a masáží ji navíc správně prokrvíte. Vlasy tak porostou rychle a budou zdravější.

Doporučený článek:  Rady našich babiček, které ve skutečnosti příliš nefungují

Peeling si můžete zakoupit v obchodě, ale jednodušší a levnější to budete mít, pokud si ho sami vyrobíte doma. Není na tom nic těžkého, stačí si jen sehnat potřebné suroviny. Zakupte si obyčejný šampon, který smícháte s přísadou čisticí pokožku. Tou může být káva, cukr nebo mořská sůl. Kávu a cukr můžete smíchat jen s šamponem a nanést na pokožku hlavy. U mořské soli ještě přidejte dvě lžíce olivového oleje a lžíci citronové šťávy. Směs aplikujte na vlhké vlasy, které několik minut masírujte. Nakonec umyjte šamponem.

Doporučený článek:  Skoncujte s nepříjemným potem. Přírodní metody fungují lépe než drahé deodoranty
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda vaši pokožku zbaví odumřelých buněk

Pokud se potřebujete zbavit odumřelých kožních buněk, skvěle poslouží jedlá soda. Ta se hodí hlavně na mastné vlasy. S jedlou sodou ale neprovádíte klasickou masáž hlavy, namíchejte ji se šamponem, nalijte na pokožku hlavy a několik minut nechte působit. Jedlé sodě by se ale měli vyhnout lidé s citlivou pokožkou.

Pokud peeling budete používat pravidelně, již po několika týdnech uvidíte, že vaše vlasy budou pevnější, lesklejší a silnější. Účinky přitom pocítíte hned po prvním použití, takže budete vědět, že to opravdu funguje. Do peelingu můžete přidat i esenciální oleje, které vlasy provoní.

Zdroj: https://www.sittingprettyhalohair.com/blogs/news/diy-natural-scalp-treatments