Krása, Rady a tipy

Zbavte se nechtěného knírku bez bolesti. Chloupky není nutné pracně vytrhávat

Vousy jsou doménou hlavně mužů, ale bohužel se slabé chloupky objevují také u žen, hlavně nad horním rtem. Chmýří může být často velmi viditelné a ženy se tak stydí vyfotit nebo jen vyjít ven. Pro dámy ale existují možnosti, jak se knírku zbavit. Než se ale rozhodnete pro radikální řešení, zkuste ho nejdříve zesvětlit.

Depilaci musíte dělat pravidelně, zesvětlením máte vyhráno

Jestli jste tmavý typ, tak určitě bude mít chloupky viditelnější než ženy, které mají blonďaté vlasy. Jestli jich ale máte málo a nejsou tvrdé, můžete je zesvětlit. Je to cesta nejmenšího odporu, a pokud to bude fungovat, nebudete muset na bolestivou depilaci, na kterou musíte docházet pravidelně, jinak se vousy zase objeví. A jak knírek zesvětlit?

Doporučený článek:  Tinktura z angreštu překvapí sladkokyselou chutí, to nejlepší však skrývá uvnitř

Použít můžete již hotové prostředky, které najdete v lékárnách nebo drogeriích. Zkusit můžete i domácí metody, leckdy stačí opravdu málo. Jednou z možností je použití vatového tamponu, které namočíte do peroxidu vodíku. Rozdíl by měl být patrný již po prvním použití. Pokud peroxid nebude fungovat, zkuste jeho vyšší koncentraci. Pomoci může také citronová šťáva, med a ovesné vločky.

Zdroj obrázku: Freepik

Chloupky si můžete odstranit i doma

K depilaci se uchylujte pouze v případě, že se vám nepodařilo chloupky zesvětlit nebo je máte příliš tvrdé. V kosmetickém salonu vám je odstraní rychlými metodami – voskem nebo laserem. I doma si ale snadno poradíte. Můžete si zakoupit vosky nebo krémy, které jsou přímo určené na citlivá místa, jako je to nad horním rtem. Existují také strojky, které jsou určené na obličej, a díky nim se zbavíte chloupky bez bolesti.

Doporučený článek:  Popraskané a suché paty ocení ošetření aspirinem

Vyrobte si například cukrovou pastu. Potřebujete dvě sklenice cukru, čtvrt sklenice vody a stejně citronové šťávy. Tu vymačkejte, do hrnce dejte veškeré suroviny a na mírném ohni vařte. Pastu nalijte do sklenice až v případě, kdy bude směs připomínat konzistencí med. Takto vyrobenou směs můžete použít jako depilační vosk.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/7-natural-home-remedies-to-remove-facial-hair