Domov, Rady a tipy

Žluté skvrny od potu jsou na povlečení častý problém. Řešení je ale snadné a vždy po ruce

Nejen v létě, i v zimě během nemoci se můžeme v posteli pořádně zapotit. Není divu, že snadno vzniknou na povlečení žluté skvrny, jejichž odstranění může být skutečně obtížné.

Skvrny na polštáři

Povlaky na polštáře, na kterých jsou viditelná žlutá a hnědavá zbarvení, nevypadají hezky a mohou účinně zkazit chuť ulehnout do postele. To však není otázka, která by nás měla nejvíce znepokojovat. Časté a pravidelné praní povlaku na polštář je vyjádřením péče o hygienu a vlastní zdraví. Tkanina, na kterou dáváme hlavu, absorbuje všechno, pot i zbytky kosmetiky používané ke každodenní péči nebo sliny.

Vlasy hromadící se na polštáři, mrtvá epidermis a někdy i zvířecí srst. Pod vlivem tepla a vlhkosti se mění prostředí příznivé pro rozvoj bakterií, hub a roztočů. Mohou být příčinou vyrážek a jiných kožních problémů, slabosti vlasů, a dokonce i problémů s dýcháním nebo usínáním.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit žluté skvrny

Nemusíte se ani uchýlit k drastickým metodám a bělidlu. Je lepší se vyhnout nadměrné chemii, zejména proto, že praní polštářů se musí provádět často. Za prvé sáhněte po octě, který je využíván už po mnoho generací. Často se také používá k čištění a bude dobře fungovat při odstraňování skvrn od potu. A navíc dezinfikuje ložní prádlo. Smíchejte ocet se studenou vodou v poměru 1 : 1. Roztok nalijte do láhve s rozprašovačem a hojně nastříkejte na skvrny. Nechte hodinu působit a poté vyperte jako obyčejně.

Jedlá soda je dobře známá všem milovníkům babiččiných receptů. Odstraníte s ní tvrdohlavé nečistoty, například od spálené pánve i skvrny od potu na polštáři. Jedlá soda má bělicí vlastnosti, takže vaše ložní prádlo bude opět vypadat hezky. Nasypte čtyři polévkové lžíce sody do sklenice s vodou a zamíchejte. Vaším cílem je získat hustou pastu, kterou můžete aplikovat přímo na stopy potu, a jemně vetřete. Nechte působit hodinu nebo dvě. V tomto případě je poslední fází i mytí povlaku na polštář v pračce nastavené na příslušný program.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Remove-Sweat-Stains-from-Sheets