Rady a tipy

Vlasy lze narovnat i bez pomoci žehličky. Staré triky a domácí metody fungují nejlépe

Téměř každá žena, která vlastní vlnité nebo kudrnaté vlasy, je touží mít rovné. Pro narovnání je nejjednodušším způsobem použití žehličky na vlasy. Existují ale jiná řešení, která jsou zdravější pro vlasy, protože je nepoškozujete vysokými teplotami. Proč se ženám tolik líbí rovné vlasy?

Rovné vlasy vypadají skvěle a vytvoříte z nich spoustu účesů

Lesklé, hladké a rovné vlasy jsou snem mnoha žen. Příroda ale většinu takových obdařila úplně jinými vlasy, a proto jim nezbývá než si vlasy rovnat žehličkou na vlasy. Není ale nic špatného, pokud máte vlasy vlnité. Bohužel se ale často krepatí a jsou nepoddajné, takže z nich těžko vytvoříte účes, který by držel tvar. Pokud máte vlasy rovné, máte velké štěstí, protože i z těch můžete snadno udělat vlnité nebo kudrnaté, a to bez použití různých nástrojů.

Doporučený článek:  Nové boty mohou být peklo. Pro chůzi bez bolesti se vyplatí vyzkoušet několik triků

Hladké prameny vlasů ale můžete získat nejen pomocí žehličky. Můžete k tomu použít obyčejný fén, se kterým vykouzlíte zázraky, ale bohužel na to nestačí sám. Musíte vědět, že jestli si chcete vlasy rovnat, musíte na ně foukat ze všech stran, aby byly rovné ze všech stran stejně. Zkuste je vysušit odshora dolů klouzavými pohyby. Druhou rukou pak vlasy hned pročesávejte a stahujte je směrem dolů, abyste rovnání pomohli.

Vyzkoušejte triky našich babiček, které opravdu fungují

Jak získat rovné vlasy? Jezdím ze starých triků je použití kosmetického petroleje. S množství ale pozor, protože stačí jen několik kapek. Vetřete petrolej do pramenů vlasů a nechte hodinu a půl působit. Poté si vlasy umyjte, a proto petrolej může vlasy hodně zatížit, nepoužívejte ho na velmi jemné nebo citlivé vlasy. Některé ženy doporučují masku na vlasy ze žloutku a petroleje. Promíchejte suroviny a naneste na suché vlasy. Nechte působit 20-30 minut.

Doporučený článek:  Plných a krásných rtů jde dosáhnou díky správnému make-upu. Líčení bude po celý den dokonalé

Můžete použít také šalvěj. Vyhladí prameny, zpevní vlasy a osvěží pokožku hlavy. Nejdříve si ale vlasy umyjte, poté naneste oplach ze šalvěje a ten již můžete na vlasech ponechat. Pomoci může i bramborový škrob. Vlasy budou poddajnější a lesklejší.

Zdroj: https://www.oprahdaily.com/beauty/hair/a28663252/how-to-straighten-hair-naturally/