Rady a tipy

Jak se správně postarat o koženou kabelku, aby vydržela dlouhé roky jako nová

Máte koženou kabelku a chcete, aby i za pár let vypadala jako nová? Kožené věci mají dlouhou životnost. Kůže se časem může opotřebovat a ztratit svou pružnost. Barva kabelky se po letech užívání může také ztrácet. Proto vám poradíme, jak se o kabelku nejlépe postarat, aby i za několik let, vypadala jako nová.

Jak kůži odmastit?

Na internetu i ve speciální prodejně s koženým zbožím koupíte přírodní mýdlo na kůži a kožené výrobky. Toto mýdlo kůži hloubkově čistí a pečuje o ni. Mýdlo naneste houbičkou na koženou kabelku a jakmile se vytvoří pěna, čistým hadříkem pěnu posbírejte. Nejlépe vám to půjde bavlněným hadříkem namočeným v teplé vodě, který důkladně vyždímáte.

Jak kabelce vrátit zpět barvu?

Máte-li na kožené kabelce hrubé oděrky, či škrábance, doporučujeme je zahladit jemným brusným papírem. Poté takto ošetřený kus kabelky otřete vlhkým hadříkem a nabarvěte speciální regenerační barvící pastou, či krémem. Pokud se barvící krém vstřebal, obvykle to trvá tak půl hodiny, můžeme takto poškozené místo zafixovat barvícím balzámem na kožené výrobky.

Chcete, aby se kabelka leskla jako kdysi?

Pokud máte kabelku vyčištěnou a krásně nabarvenou postačí, když koženou plochu namastíte. Pro tyto účely slouží opět speciální leštící přípravky na kožené zboží. Několika lehkými tahy vyleštíme povrch kabelky bavlněným hadříkem. Je dobré jednou za čas tento proces opakovat. Nedoporučujeme na leštění kůže používat domácí kuchyňské oleje, ani jiné mastné krémy. Ty mohou kožené kabelce spíše uškodit.

Zdroj: https://www.aspinaloflondon.com/landing/the-ultimate-guide-to-leather-care