Móda

Padesátileté ženy si musí dát na účesu obzvlášť záležet. Ne každý střih je pro ně tím pravým

Padesát let je pro většinu ženu velkým milníkem. Přecházíme do fáze, kdy jsme zralé, ale zároveň se ještě necítíme na důchod. Na své vlasy byste přitom měla myslet nejvíce, protože podle barvy pak můžete vypadat buď lépe, nebo o několik let starší. Jakým barvám na vlasy se vyhýbat a které naopak kombinovat?

Poznejte různé odstíny barev, některé vám určitě sednou

Správná barva vlasů může rozhodnout o tom, jak budete vypadat celkově. Pro ženy nad padesát let se budou hodit odstíny blond. Můžete si vybrat mezi popelavě blond, medovou nebo jahodovým odstínem. Všechny jsou v tomto věku povolené. Blond barva navíc patří k takovým, které se hodí ke světlé pleti a tmavým očím. Rozhodně se této světlé barvy nebojte, protože změnit ji můžete vždycky.

Doporučený článek:  Oblékání podle dress code: pro každou příležitost se hodí jiný typ oděvu

Blond barva je navíc velmi ženská a rozzáří vaši pleť. Pro ženy nad 50 let se pak hodí hlavně z důvodu, že opticky zmenšují vrásky a díky tomu budete vypadat mladší. Můžete si ale zvolit i jiné odstíny. Pokud si v tomto ohledu nebudete vědět rady, pomoci by vám měl odborník. Při výběru blond odstínu dávejte pozor na to, abyste neměli příliš tmavé obočí, protože byste na něj zbytečně upozorňovala.

Zkuste i tmavé odstíny, ale dávejte si pozor, přidávají roky

Pokud nechte blond barvu, můžete sáhnout po něčem tmavším. Dbejte ale na to, aby se nejednalo přímo o barvu černou nebo intenzivní červenou, které mohou přidat i několik let. Ani fialová barva se nehodí pro zralé ženy, protože by mohla vytvořit velký kontrast mezi vlasy a světlou pokožkou.

Doporučený článek:  Pivo pomůže obnovit tmavou barvu oblečení

Viditelnější pak budou nejen vrásky, ale i další nedokonalosti na pleti. Proto raději volte světlé odstíny hnědých barev, které vám budou lichotit. Barva navíc nemusí být jednotná, dobrý kadeřník vám udělá účes a barvu přesně podle vašich představ. Odlesky mohou odvést pozornost od vašeho obličeje a navíc ubrat i několik let.

Zdroj: https://www.cbsnews.com/newyork/news/10-tips-for-keeping-your-hair-healthy-and-happy-after-age-50/