Móda

Krásnou a zdravou pokožku hlavy, i silné vlasy, lze mít bez návštěvy salonů. Pomohou domácí postupy

Každá žena si přeje být krásná, a to nejen pro ostatní, ale hlavně pro sebe. Proto je nezbytné o sebe pečovat a starat se o pleť tak, abychom dlouho byly krásné a svěží a věk na naší tváři nebyl znát. S tím vám pomohou nejen pleťové masky nebo peeling, ale také koktejly, které si snadno vyrobíte doma. Můžete s nimi nahradit snídani nebo svačinu, doplní vám energii a budete se cítit mnohem lépe.

Na co se zaměříme? Samozřejmě na organismus

Ovocné nebo zeleninové koktejly jsou velmi oblíbené. Velmi snadná příprava při nedostatku času a také smícháním různých druhů zeleniny dělá právě z koktejlů to pravé pro vaše tělo. Nechte se strhnout různými kombinacemi a vychutnejte si všechny chutě, které nabízí. K vyčištění organismu můžete zkusit například koktejl ze špenátu, jablek, petržele, minerální vody, kapusty a citronové šťávy. Smíchejte suroviny, vložte do mixéru a pak už jen vypijte.

Na vlasy pak můžete použít jinou kombinaci surovin. Vyzkoušejte kyselou okurku, jablko, mangold, lískové ořechy, čerstvou mátu a minerální vodu. Nejdříve k sobě dejte tvrdé ingredience, poté přidejte vodu a ostatní. Oleje, vitaminy a další živiny ve všem potravinách vlasům dodají hydrataci a dokonale je vyživí.

Dopřejte tělu vitaminy i během fyzické námahy

Na hydrataci pokožky budete potřebovat celer, okurku, citronovou šťávu, sušenou řasu a minerální vodu. Smíchejte, vhoďte do mixéru a máte hotovo. Výživu pleti dodají okurka a celer, navíc tento koktejl je bohatý nejen na vitaminy, ale také na kyselinu listovou. Během tréninku nebo po něm si také můžete dopřát koktejly bohaté na živiny potřebné pro vaše zdraví.

Smíchejte si banán, černou kávu, lískové oříšky, kokosové mléko, a hořkou čokoládu. Tento koktejl je skvělá nejen vitaminová bomba, která dodá energii, a zároveň po ní nebudete tloustnout. Po tréninku si pak dopřejte tvaroh, sójové mléko, špenát a lístky bazalky. Smíchejte, dejte do mixéru a užívejte si lahodnou chuť. Díky tomuto nápoji budou svaly regenerované a připravené na další práci.

Zdroj: https://www.hungry-girl.com/go-to-guides/beauty-foods