Krása, Móda

Správný účes ubere několik let. Toto jsou nejlepší střihy pro ženy po padesátce

V padesáti letech se žena může cítit méně sebevědomá kvůli vyššímu věku. To ale neznamená, že by o sebe měla přestat pečovat nebo se cítit špatně ve svém těle. Účes je prvkem, díky kterému se každá žena cítí nádherně bez ohledu na věk. Profesionální stylistika přináší dokonalé účesy pro ženy nad 50 let, které sluší každé.

Delší mikádo zvýrazní obličej

Většina žen mění s přibývajícím věkem dlouhé vlasy za kratší. Nebudete s nimi mít tolik práce a navíc budete vypadat mnohem mladší. Mikádo je jednoduchý účes, ale sluší prakticky každé ženě. Navíc ho nemusíte téměř udržovat a stylizací strávíte jen pár minut denně. Máte-li oválný obličej, můžete k němu přidat kratší ofinu.

Doporučený článek:  Odlíčení make-upu mnoho žen podceňuje. Při špatné technice pleť trpí a rychleji stárne

Pixie rozhodně není jen pro kluky

Střih s názvem pixie byl ještě před pár lety určený jen pro muže. Pravdou je, že v něm vypadají skvěle také ženy. Jde o střih, kdy jsou vlasy na vršku hlavy delší a po stranách a vzadu kratší. Při správném provedení budete vypadat mnohem mladší. Většinou se dělá do vlnek, ale stejně dobře bude vypadat také na rovných vlasech.

Zdroj obrázku: Freepik

Bob na všechny způsoby sluší každé ženě nad 50 let

Boby možná vypadají jako mikádo, ale není tomu tak. V krátké verzi jsou boby nejlepší pro hranatý obličej. Pro kulatý obličej je mnohem lepší dlouhý bob bez ofiny. Nejdůležitější ale je, že tento účes sluší každé ženě a můžete ho stylizovat do jakékoli barvy vlasů nebo melíru. Vždy bude vypadat dobře, ať se vaše kadeřnice rozhodne pro jakýkoli styl.

Doporučený článek:  Mnohé ženy šaty v létě raději neoblékají. Odřeným stehnům jde ale předejít i lépe

Jedinečně vypadá asymetrický bob, ale také dlouhý střih až na ramena bude působit mladistvě a elegantně. Když k tomu přidáte jemný melír nebo vlnky, budete vypadat mnohem mladší. Máte-li velmi jemné vlasy, nejlepší volbou bude vrstvený bob. I tento účes lze nosit rovný nebo s vlnami. Pokud máte tmavé vlasy, vyzkoušejte světlý melír a uvidíte, že vás to úplně promění.

Zdroj: https://www.today.com/style/7-best-hairstyles-women-over-50-t152090