Móda

Tu nejlepší péči pokožce dodá sama příroda. Bylinky a rostlinné oleje zajistí vše, co potřebuje

Nikdo z nás nemá dokonalou pleť. I tak je potřeba dbát na to, abyste se o ni pravidelně starali. Kvalitní krémy nebo domácí prostředky pomohou pleť zpevnit, aby vypadala zdravá a mladší. Někdy stačí málo, ale výsledný efekt může být velmi zajímavý a budete překvapeni, jak některé suroviny dokáží změnit vaši vizáž.

Některými prostředky můžete pokožku hydratovat

Použít na zlepšení pokožky můžete například olej z černého kmínu. Stačí přidat dvě nebo tři kapky esenciálního oleje z této byliny do krému, který běžně používáte. Můžete ho aplikovat na místa, která máte podrážděná nebo zarudlá. Hodí se také při péči o obličej, protože neobsahuje žádné látky, které by dráždily pokožku.

Použít tento olej mohou také lidé, kteří mají spálenou pokožku od slunce nebo trpí na akné či ekzém. Kmínový olej zlepšuje stav vysušené pokožky a zároveň zabrání tvorbě nových vrásek. Vyhlazuje pleť a také ji zjemňuje. Díky tomu budete vypadat zdravější a mladší. Použít můžete také extrakt z verbeny. Smíchejte ho s avokádovým olejem, klidně můžete vyzkoušet také malinový nebo olivový. Promíchejte je v poměru 5 : 1 a použijte na masáž celého těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž je pro tělo velmi důležitá, zvlášť při vysušené pokožce

Bylinky nebo oleje můžete použít také do vany, když si chcete dát horkou koupel. Stačí nalít deset kapek esenciálního oleje z verbeny do vany, použít můžete také infuzi. Uvařte si tři lžíce sušiny v půl litru vody, po 15 minutách přidejte tekutinu do horké lázně. Díky tomu omezíte otoky, svědění a podráždění po celém těle.

Suchou pokožku je nutné hydratovat každý den, aby měla vodu pokaždé, když ji bude potřebovat. Hydratační krémy již dnes obsahují cenné látky a složky, které pokožku zvlhčí. Pomoci si můžete ale také domácími prostředky, jako je kokosové mléko, bambucké máslo nebo olivový olej. Pokožku nejen promastí, ale dodají jí skvělý vzhled, který oceníte nejen vy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/essential-oils-for-skin