Móda

Domácí masky zralou pleť rozzáří a vypnou

I ve zralém věku touží být žena stále přitažlivá a krásná. Klíčová je především péče o naši pokožku. Dokonale vypjatou a zářivou ji udrží výživné masky, které si snadno vyrobíte v pohodlí domova. Masku je důležité na obličej nanášet pravidelně (alespoň 2× až 3× týdně), vaše pokožka tak bude zregenerovaná. Inspirujte se tipy na směsi pro zralou pleť.

Rozmanité druhy přírodních pleťových masek

Nyní si můžete vybrat mezi několika skvělými druhy pleťových masek pro zralou pleť:

  • Heřmánková maska na rozjasnění pleti: potřebujete 1 lžičku sušeného heřmánku, 1 lžičku ovesných vloček, 2 lžíce přírodního medu a 1 lžičku olivového oleje. Ze všech ingrediencí vyrobte homogenní směs, kterou nanášejte na obličej. Nechte působit asi 20 minut a pak opláchněte.
  • Levandulová maska na zklidnění pleti: potřebujete 1 hrstku sušené levandule, 1/2 sklenice horké převařené vody a lžičku kosmetické hlíny na obličej. Z levandule a vody připravte výluh a ten nechte zcela vychladnout. Pak do tekutiny přidejte kosmetickou hlínu, promíchejte a směs naneste na pleť. Po dvaceti minutách smyjte.
  • Měsíčková maska pro hydrataci pokožky: ta má jak antialergické, tak i protizánětlivé účinky. Potřebujete 1 lžíci sušeného měsíčku lékařského, 1 lžíci olivového oleje a 1 lžíci krému na obličej. Směs po dvaceti minutách z pleti smyjte.
Doporučený článek:  Správná barva oblečení dokáže zlepšit náladu a zvýšit sebevědomí
Zdroj obrázku: Freepik
  • Jasmínová maska k regeneraci pleti: potřebujete 1 lžíci sušeného jasmínu a 2 lžíce medu. Směs nechte stát asi dvě hodiny a pak naneste na vyčištěnou suchou pokožku. Po čtvrt hodině opláchněte vodou.
  • Ovesná maska na suchou a citlivou pokožku: smíchejte si 3 lžíce jemných ovesných vloček s šálkem výluhu z měsíčku lékařského. Tuto směs pak provařte. Měli byste získat hustější konzistenci. Po zchladnutí aplikujte na obličej a nechte působit dvacet minut. Pak omyjte vlažnou vodou.
  • Zpevňující pleťová maska s růží: potřebujete sušené lístky ze dvou růží (drcených), 1,5 lžíce medu a 2 lžičky kokosového oleje. Směs nechte stát dvě hodiny, pak naneste na obličej a po čtvrt hodině smyjte.
Doporučený článek:  Generace Z hledá inspiraci v 70. a 80. letech. V kurzu je i účes tehdejší módní ikony

Kdy pleťovou masku nanášet?

Ideální bude, když pleťovou masku nanesete na obličej večer po koupeli či sprše. Tak bude mít největší efekt. Také nezapomeňte, že pokožka by měla být suchá a čistá.

Zdroj: https://www.newsbytesapp.com/news/lifestyle/5-best-face-masks-to-treat-wrinkles/story