Rady a tipy, Zdraví

Na bolest hlavy jsou léky zbytečné. Přírodní metody přinesou úlevu už za půl hodiny

Bolest hlavy může silně ovlivnit kvalitu života. Bolesti hlavy a migrény jsou stavem, kdy nejsme schopni pracovat, soustředit se a dělat věci, na které jsme zvyklí. Mnoho lidí v takovém případě sáhne po lécích z lékárny. Dobrou zprávou je, že nic takového nepotřebujete. Ve skutečnosti vám postačí jen pár tipů a několik základních druhů bylinek.

Bolí vás hlava? Vypijte sklenici vody

Ve většině případů je bolest hlavy způsobená dehydratací organismu. Pití vody zmírňuje příznaky bolesti hlavy do pouhých 30 minut. V létě (i v zimě) byste u sebe měli mít neustále lahev s čistou vodou. Pokud vás bolí hlava, s největší pravděpodobností vám pomůže jen čistá voda.

Doporučený článek:  S domácími léky bude léčba herpesu mnohem rychlejší. Nezklame med, cibule ani zubní pasta

Při bolestech se ale také doporučují studené nebo teplé obklady. Vždy nechte obklad působit 15 minut a potom si dejte alespoň 15 minut pauzu. Pro někoho budou nejlepší studené obklady, pro jiného zase teplé. Studené jsou ideální na čelo a spánky, teplé obklady naopak na krk a zátylek.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky odstraní bolest hlavy během chvilky

Sáhnout ale můžete také po bylinkách. Stačí, když si doma uděláte malou zásobu bylinných čajů nebo olejů. S bolestí hlavy vám pomůže meduňka díky svým sedativním vlastnostem, ale také mátový olej. Mentol, který obsahuje, má chladivý, protizánětlivý a analgetický účinek. Skvěle funguje také heřmánek, japonské ginkgo nebo kozlík lékařský.

Doporučený článek:  Vysokou hladinu cholesterolu prozradí typické příznaky

Další možností je použití hřebíčku. Díky přítomnosti eugenolu pomáhá při bolestech. Pro bolest zubů stačí, když rozkousáte celý hřebíček. Na bolest hlavy si udělejte pastu z 1/4 čajové lžičky mletého hřebíčku a 1 lžičky skořicového oleje. Pastu si naneste na čelo a nechte působit.

Další způsoby, jak se zbavit bolesti hlavy

Bolesti hlavy se můžete jednoduše zbavit pomocí masáže hlavy. Nemusí být přitom odborná. V klidu ji zvládnete sami. Jen si pamatujte, že musíte použít jen konečky prstů a nesmíte příliš tlačit, protože jinak byste mohli bolest ještě zhoršit.

Zdroj: https://www.webmd.com/migraines-headaches/5-ways-to-get-rid-of-headache