Móda, Rady a tipy

Skvrny od potu dokážou oblečení úplně zničit. Oblíbené kousky zachrání jednoduché metody

V letních měsících se hodně potíme. Pro naše oblečení jde o velmi agresivní tekutinu, která ho může snadno zničit. Mnohdy na skvrny od potu nezabírá prací prášek ani bělidlo. Jak je můžete efektivně odstranit ze svého oblečení, abyste ho nemuseli zbytečně vyhazovat? Podívejte se na pár jednoduchých triků, které pomůžou.

Skvrny v podpaží nebo na klobouku

Nejčastěji se potýkáme se skvrnami od potu v podpaží. Objevit se mohou na tričku, košili i šatech. Nejlépe vám poslouží roztok octa a vody v poměru 1 : 1, do kterého ponoříte čistý bavlněný hadřík. Tím otřete skvrny, nechte 15 minut působit a poté vyperte jako obvykle. Přidat můžete vlhčené ubrousky, které budou absorbovat zabarvení od potu.

Doporučený článek:  Zima láká k cestám do oblíbených zemí

Hodně lidí nosí během léta kšiltovky nebo klobouky. Skvrny můžete odstranit pomocí jedlé sody. Smíchejte jedlou sodu, vodu a peroxid vodíku ve stejném poměru a namočte do směsi bavlněný hadřík. Skvrny od potu otřete a nechte působit asi 45 minut. Poté látku opláchněte ve vlažné vodě a vyperte v pračce na program pro jemné prádlo nebo v ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Žluté skvrny na bílé halence nebo barevném oblečení

Bílé halenky jsou během léta skvělé, protože se v nich tolik nepotíme. Bohužel je můžete snadno zničit právě potem. Smíchejte 5 lžic vody a 5 lžic citronové šťávy. Důkladně promíchejte. Skvrny od potu zalijte tímto prostředkem a nechte 15 minut působit. Nakonec halenku nebo košili vyperte v pračce s pracím práškem jako obvykle.

Doporučený článek:  Tipy pro stylový outfit, který dodá každému muži eleganci a osobní kouzlo

Skvrny se mohou objevit také na barevném prádle. V tomto případě bude nejlepší čpavek. Jednu lžičku čpavku zalijte litrem vody, důkladně promíchejte a jemně rozetřete na skvrny od potu. Pro bezpečnost byste měli použít gumové rukavice. Přípravek nepoužívejte na hedvábí. Bavlněné prádlo rychle vymáchejte ve vodě nebo vyperte v pračce, aby čpavek neponičil látku.

Zdroj: https://www.thespruce.com/prevent-and-remove-sweat-stains-1900316