Rady a tipy

Před létem zjemní chodidla koupele a pravidelný peeling

Obzvlášť dámy si potrpí na krásná chodidla v letních měsících. Přeci jen je více než obvykle ukazují v různých sandálkách a střevíčkách. Aby nohy vypadaly zdravě, je nutné zahájit adekvátní péči. Jak na to?

Jak se starat o chodidla v létě?

Zde je několik jednoduchých doporučení, která usnadní péči o chodidla v letních měsících:

  • Změkčete kůži na nohách pomocí koupelí. Přeci jen ukazujete i své paty, které bývají leckdy od nošení podpatků ztvrdlé a suché. Pravidelná koupel pomůže redukovat hrubou kůži a pokožku zjemní. Do teplé vody je vhodné přidat i hrstku jedlé sody, která podpoří měkkou kůži. Chodidla máčejte v roztoku asi deset minut. K eliminaci pocení je pak vhodné do koupele přidat čtyři lžíce šalvěje anebo tymiánu.
  • Zahajte léčbu kuřích ok i mozolů. Na nohách se mohou tvořit i nepříjemné kožní problémy. Ty řešte například koupelí z heřmánku, přesličky, rozmarýnu, máty anebo levandule. Přidat lze i trochu citronové šťávy, která kůži zklidní.
Zdroj obrázku: Freepik
  • Dopřejte si peeling. Nejen tělo a pleť vyžadují odstraňování odumřelých kožních buněk. I chodidlům peeling dopřejte jednou za čas. Použít lze jak kupované produkty, tak si můžete vyrobit i vlastní třeba ze soli, jedlé sody anebo kávové sedliny.
  • Navštivte pedikérku. I odborná péče se někdy může hodit. Jednou za pár týdnů tedy absolvujte pedikúru. Vaše nohy budou jako znovuzrozené. Dámy také ocení možnost nalakování nehtů na nohách, které budou přitažlivé pro kdejaké mužské oko.

Jak řešit oteklé kotníky?

Chodidla jste zřejmě vyřešili. Ovšem jak si poradit s oteklými kotníky? Ty se mohou objevit především v souvislosti s dlouhým sezením anebo stáním. Výtečně je eliminuje například koupel, do které přidáte lžíci jalovcových kuliček a dvě lžíce sušené levandule (na jeden litr teplé vody). V koupeli nohy máčejte alespoň čtvrt hodiny. Pak chodidla i kotníky osušte a hydratujte krémem.

Zdroj: https://aadermatology.com/how-to-care-for-your-feet-during-the-summer/