Krása

Namáhané vlasy potřebují vyživit především zevnitř. Díky kvasnicovému nápoji budete vypadat neodolatelně

Masky na vlasy z přírodních ingrediencí jsou velkou módou, která jen tak nezmizí. Pro získání dobrého stavu vlasů můžete použít i jednoduchý odvar z droždí, který dokáže hotové zázraky! Droždí si dokáže poradit s řídnoucími vlasy i nadměrnou mastnotou, a proto ho musíte rozhodně vyzkoušet. Uvidíte, že nebudete litovat. Podívejme se, jak na to.

Kvasinky mají úžasné účinky na vlasy

Zdravá strava je velmi důležitá pro celé tělo a hodně se odráží také na stavu vlasů. Pití kvasnic poskytne celému tělu složky, které jsou zodpovědné za nádherný a zdravý stav vlasů. Droždí je plné vitamínů ze skupiny B, které jsou klíčové pro syntézu keratinu, který je základním stavebním kamenem vlasů.

Chrání také před negativními vlivy, například před nadměrným slunečním zářením nebo mořskou vodou. Kvásek byste měli pít hned po návratu z dovolené, abyste posílili své vlasy. Blahodárné účinky droždí na vlasy si můžete užívat nejen po dovolené, ale během celého roku. Vysoká vlhkost nebo teplotní rozdíly jim nikdy nesvědčí, a to platí i během podzimu a zimy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si droždí připravit?

K přípravě budete potřebovat čerstvé droždí, které zakoupíte v každém obchodě s potravinami. Nesmíte to ovšem přehánět. Horní hranice je 50 gramů denně. Může se to zdát hodně, ale na přípravu jednoho šálku zdravého nápoje vám stačí 1/4 nebo 1/6 100gramové kostky. Nikdy nekonzumujte syrové droždí, protože byste se mohli potýkat s nepříjemnými zažívacími potížemi.

Malé množství droždí rozpusťte ve sklenici vroucí vody a nechte vychladnout. Chuť droždí nebude nejlepší, ale rozhodně se vám to vyplatí. Většina lidí si na chuť nakonec zvykne. Pokud s ní budete mít velké problémy, připravte si nápoj místo vody s mlékem. Nápoj můžete dochutit také malým množstvím medu nebo kakaa, ale nikdy nepřidávejte cukr.

Zdroj: http://www.venusianglow.com/2011/12/drinking-yeast-quickens-hair-growth-and.html