Krása

Plastické operace zažívají boom. Pandemie přinesla změny a velká prsa už nejsou priorita

Vypadat dobře a cítit se sebevědomě chce každý. Navíc atraktivní vzhled a hezká tvář usnadňuje život, promítá se do duševní pohody a zvyšuje sebevědomí v osobním i pracovním životě. I proto jsou plastická chirurgie a různé estetické operace rok od roku ve větší oblibě, a zatímco dříve vzbuzovaly chirurgické úpravy vzhledu pohoršení nebo kontroverzi, dnes jsou považované za bezpečné a společensky akceptovatelné. A jaké jsou trendy v dnešní plastické chirurgii?

Trend větších prsou pominul s pandemií

V dnešní době jsou různé chirurgické úkony pro krásu a zlepšení fyzického vzhledu běžné u žen i u mužů. Navíc si je může dovolit takřka každý, protože se zvýšila nabídka i dostupnost těchto služeb a jejich ceny výrazně klesly. Obdobně se změnily trendy v plastických operacích po pandemii koronaviru, protože ještě v roce 2019 byly nejoblíbenějšími procedurami v Evropě a Spojených státech úpravy poprsí, následované liposukcí, korekcí nosu, operací očních víček a liftingem obličeje.

Doporučený článek:  Nechte se hýčkat. Vajíčková maska zkrotí nepoddajné vlasy a rozzáří unavenou pokožku
Zdroj obrázku: Freepik

Prsa a liposukci nahradila blefaroplastika

Zvětšení prsou ženy podstupovaly pro zvýšení sebevědomí, obdobně liposukce souvisela se zdravým životním stylem a štíhlostí a byla oblíbená u žen i mužů. Během pandemie se ale priority změnily v souvislosti s online světem, nutností telekonferencí a videohovorů, lidé si začali více všímat povislých víček, vrásek na čele a nedostatků na obličeji. Blefaroplastika, plastická operace očních víček, se dostala do popředí zájmu, protože umožňuje rozjasnit a omladit obličej, zbavit kruhů pod očima i povislých víček.

Roste obliba botoxu

U očních víček se nedostatky také řeší botoxem, což je další hit období pandemie, kdy lidé využili čas a během možnosti práce na dálku si nechali upravit vizáž. V současné době jsou kromě botoxových procedur nejoblíbenější operace očních víček, korekce nosu a lifting obličeje. A zatímco dříve byly liposukce a operace poprsí v popředí, dnes jsou až na konci zájmu o služby plastických chirurgů.

Zdroj: https://www.plasticsurgery.org/news/blog/whats-new-in-plastic-surgery-a-move-toward-individuality-not-celebrity